Зеленів – село Кіцманського району Чернівецької області, що лежить на лівому березі Прута на шляху з Чернівців до Вижниці.
В селі на пагорбі розташована дерев’яна триверха Михайлівська церква гуцульського типу, безбожно вкрита бляхою. Церква побудована у 1901 році майстром Петром Копелчуком за проектом архітектора Фадея Косаковського.
Дерев’яним є лиш нижній ярус храму:
Дзвіниця – ще «краще»: тут деревом взагалі не пахне. Нижній ярус – сайдинг, верхній – бляха.
Це – дорога з Вашківців на Чернівці. Внизу – село Глиниця:
В Зеленові обов’язково потрібно оглянути Музей рідної природи Карпат, розташований за мостом при дорозі праворуч. Музей, створений як філія Вижницького національного парку, підтримується місцевою мешканкою Людмилою Вакарюк. Це справжнє розмаїття буковинського тваринного світу. Тут можна оглянути понад тисячу експонатів, серед яких – тварини, птахи, плазуни, подивитися на орла, кабана, борсуків, лисиць, які представлені у повний розмір. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються про географічне положення Буковини, корисні копалини та надзвичайно цікаві історії та факти про життя птахів і тварин.
В музеї є кістки справжнього мамонта, які знайшли у Зеленеві, величезні опудала орлів, котрі тримають у кігтях зайця, двох кабанів, косуль та декількох борсуків.
В одній з кімнат представлено експозицію чотирьох пір року і тварин, яким кожної пори року доводиться докладати максимум зусиль, аби вижити. Окрім тварин та птахів, також можна побачити гриби, які ростуть у буковинських лісах.
Музей рідної природи працює щодня. Щоб домовитися про екскурсію, телефонуйте за номером 8 (236) 4-11-35 (вранці та ввечері). Якщо ж пані Людмила відсутня у музеї, її можна покликати за допомогою місцевих мешканців.
Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров) andy_babubudu