Урочище Шумок біля Бобринця

На Кіровоградщині, на захід від Бобринця, на північ від села Вереміївка (не впевнений, що село жиле), розташоване урочище Шумок. Це ландшафтний заказник площею 20,1 га. 

Їдете із Бобринця асфальтною дорогою у напрямку села Грузьке, і зупиняєтесь біля старовинного, царських ще часів, мосту через Сугоклею. Зовсім недалеко звідти урочище Шумок. Для фотографа і туриста урочище Шумок – це мальовничі виходи українського кристалічного щина – подекуди величезні гранітні пласкі брили. Тут шумить вода на численних прекатах та падунцях, тому й називається Шумок. Гуляти тут можна кілька годин, прямуючи вздовж русла Сугоклеї, вишукуючи невеликі водоспадики та великі кам’яні брили. Ось що пише про Шумок Вікіпедія:

Природоохоронний статус надано з метою збереження ділянки долини річки Бобринки з багатим трав’яним покровом та мальовничими скелями і невеликими водоспадами на річці. Схили річкової долини вкриті лучно-степовою та степовою рослинністю, на гранітних відслоненнях зростає петрофітна рослинність. Ростуть рідкісні та малопоширені види: гвоздика бузька, ковила волосиста, белевалія сарматська, рястка Фішера, гадюча цибулька занедбана, аспленій північний, кизильник чорноплідний. Є місцем поселення численних видів корисної ентомофауни.

Фото Романа Маленкова