Локачі

Локачі (пол. Łokacze) — селище, центр Локачинської селищної громади Володимирського району Волинської області України, розташоване на правому березі річки Луги-Свинорийки та її притоки Війниці. Про історію Локачів досить дитально пише Вікіпедія.

Головною пам’яткою Локачів є Миколаївська церква. Ось як про неї пише сайт Дерев’яні церкви Західної України:

Попередня до сучасної дерев’яна церква походила з 1609 року. На початку ХХ ст. святиня перебувала в поганому стані, тому в 1911 році розпочали зведення нової дерев’яної, яке закінчили в 1913 році. Була філіяльною до парафіяльної Преображенської церкви в Локачах.

У 1922 році стару нечинну церкву подарували мешканцям села Шельвів (сьогодні в Локачинському районі). Свято-Михайлівська церква була постійно чинною. У 2013 святкували 100-ліття храму. Тепер пам’ятка архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади московського патріархату.

Розташовується серед забудови в південній частині селища. Тридільна дерев’яна в якій з заходу до бабинця прилягає ширша триярусна дзвіниця, а до стін нави – вужчі бічні рамена, в стінах яких є додаткові входи.

При вівтарі, ймовірно, мають бути прибудовані ризниці (або ризниця). Зовнішні стіни святині, а також карнизи суцільно оббиті пластиковою вагонкою – не часте явище на території Волині.

Фото Романа Маленкова