Адміністративним центром області є місто Луцьк (202,9 тис.осіб). В адміністративному відношенні область поділяється на 16 районів. Тут 11 міст та 22 селища. Всього в області 1086 населених пунктів. Віддаленість обласного центру, міста, Луцька від Києва складає 398 кілометрів. Загальна площа області 20143 кв. км.
На заході Волинська область межує з Республікою Польща (довжина кордону - 190 км), на півночі - з Республікою Білорусь (205 км), на півдні та сході - із Львівською і Рівненською областями України.
Чисельність населення Волинської області на 1 січня 2005 року становила 1044,8 тис.осіб.
Волинська область розташована на межі лісостепової та лісової природних зон, цим пояснюється значне різноманіття ландшафтів області, які змінюються від лісостепових з глибокими річковими долинами та високими пагорбами, до поліських з величезними болотами та значною кількістю озер. А озер у Волинській області дійсно дуже багато. Недаремно тут створено цілий озерний резерват – Шацький національний природний парк. Цей парк є найвідвідуванішим туристичним об’єктом області. Щороку десятки тисяч туристів приїздять на озера Світязь, Пулемецьке, Лука та ін.
Дуже багато на території Волинської області пам’яток історії та архітектури. Серед історико-культурних осередків найпопулярнішими є міста Луцьк та Володимир-Волинський. Значна кількість туристів також відвідує Зимне, Берестечко та Олику.
Десь, наприклад, у четвер увечері, Берестечко – еталон українського провінціоналізму. Людей на вулиці катма, ніби їх і немає взагалі.
Понад річкою Стохід стоять села схожі на музеї народної архітектури. Там ще можна знайти людей котрі вірять в вовкулак і польових руслок, та бережуть самобутню поліську культуру.
Михнівка знаходиться в Камінь-Каширському районі Волинської області. Проте шукати її на карті марно.
Ремарка для тих, хто щойно приєднався. Іноді (з моменту оголошення конкурсу на УІ)) ми пишемо вдвох про ті місця, які відвідали разом.
Давно хотів побувати в далекому Луцьку, подивитися на знаменитий замок Любарта, доторкнутися до доблесних середньовічних його стін.
Важко знайти в Україні місто, подібне до Володимира-Волинського (далі непотрібну другу половину назви буду опускати – в Україні Володимир один) знайти важко.
Вживу він виглядає ефектніше ніж на фото – ну просто чавить своєю таємничістю та ненормальним розміром. Як усе, до речі, що стосується єзуїтів – розміри й похмура таємничість.
Змішайте Житомир і Кам’янець-Подільський (як же мене дістали ці совдепівські другі половинки назв – Могилів-Подільський, Переяслав-Хмельницький, Корсунь-Шевченківський, Володимир-
Зимне – село біля Володимира-Волинського, відоме своїм монастирем, який, можливо, найстаріший в
Сейчас путешествовать очень просто.
Детальну характеристику парку можна отримати на