Мишів

Мишів — село в Україні, в Іваничівській селищній громаді Володимирського району Волинської області. Населення становить 884 осіб.

У 1906 році село Грибовицької волості Володимир-Волинського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 20 верст, від волості 7. Дворів 101, мешканців 747[1.

Після ліквідації Іваничівського району 19 липня 2020 року село увійшло до Володимир-Волинського району.

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 876 осіб.

Мурована Миколаївська церква візантійської архітектури побудована у 1885 році. Із 1962 по 1988 рік була закрита.

Джерело: Вікіпедія

Миколаївська церква

Перша згадка про церкву в Мишеві належить історику, археологу О. Цинкаловському. В своїй праці «Стара Волинь і Волинське полісся» в згадці про с. Мишів він писав: «В кінці ХIХ ст. було в селі 83 дим. і 675 жителів, мурована церква, на місці дуже старої, з початку XVII ст., стояла на горбку проти палат кн. Вишневецьких». Далі пише «… в 1575 р. відомим в с. Мишеві і околиці був піп Андрій, який одночасно був дворецьким урядовцем і священиком».

Неподалік старої церкви було і кладовище, яке згодом перенесли в інше місце, де знаходиться і сьогодні. Нова мурована церква візантійської архітектури побудована у 1885 році. Безумовно, будувалася не один рік. Стару церкву було перенесено на кладовище. Після ремонту, якого вона вимагала в міру своєї давності в результаті перенесення, стала служити на кладовищі в ролі каплички. У 1960-х роках каплиця згоріла. Поширювалися різні версії, хто б це міг зробити. Достеменно це невідомо і по сьогодні. А оскільки тоді був період войовничого атеїзму, то й жителі села, маючи до того ще й закриту церкву, приписали це, безумовно, владі.

Ремонт і будівництво каплиці було зроблено в кінці XIX ст. за рахунок місцевих поміщиків Чапліних і, особливо, Євдокії Олександрівни.

Джерело

Фото Романа Маленкова