Петропавлівський каньйон

Ми вже писали про Актовський каньйон. На тій же річці Мертвовод є ще один, не менш цікавий каньйон – Петропавлівський. Від Актовського він розташований за 5 км вгору по течії. Треба їхати, або йти, ґрунтовкою, у бік села Петропавлівка, і ви його побачите.
Досить часто Петропавлівський каньйон об’єднують із Актовським, але повірте – це інша частина долини

Мертвоводу – він відокремлений значною ділянкою без скелястого рельєфу, і за характером розташування скель він теж відрізняється. Довжина Петропавлівського каньйону, мабуть, менша ніж Актовського, але тут є наскільки фотогенічні ділянки, що я б поставив ці два каньйони в один ряд, за видовищністю. Особливо цікавим є загатне озерце, навколо якого піднімаються стрімкі кам’яні стіни, а на дні лежить величезне пласке каміння. До цього озерця можна спуститись, хоча стежка дуже складна, тому будьте обережними.

Від каньйону, грунтовими дорогами, можна доїхати до Петропавлівки, там ніби є залишки панського маєтку. Але ми їх не знайшли. Вже від Петропавлівки на Вознесенськ веде непогана дорога, тому, на Актове не повертайтесь – не варто зайвий раз труситись бруківкою.

Текст та фото Романа Маленкова.