Село Краснопілля засноване 1862 року німцями-колоністами із лібентальських та кучурганських колоній (це нинішня Одещина). До 1947 року воно називалося Блюменфельд. В селі збереглася значна пам’ятка архітектури – костьол святого Георгія. Він стоїть без даху, дверей та вікон, але все рівно виглядає досить велично.
Фото Mykyta Peregrym
Далі подаємо текст із Вікіпедії:
Спочатку село Краснопілля мало німецькомовну назву «Блюменфельд» (Квіткове поле). Воно було засноване у 1862 році німцями-колоністами та території тодішнього Одеського повіту Херсонської губернії.
У 1900 році в селі Блюменфельд почали зводити кам’яну католицьку церкву. Згодом вона була названа на честь Святого Георгія. Будівництво костелу обійшлося у 30 тисяч рублів. Після завершення будівництва костел був освячений єпископом А. Церром. Під час Другої світової війни костел був сильно пошкоджений, всі цінні речі зникли. У 1944 році всі німці села були виселені з нього. Після цього костел використовувався як склад, а згодом — як будинок культури. З 1970-х років приміщення не використовувалося. З часом воно було повністю занедбане та почало розпадатись.
Костел Святого Георгія визнаний пам’яткою культури місцевого значення. Проте попри це храм перебуває в аварійному стані.
Костел має довжину 36 метрів, ширину — 15 метрів, а висота дзвіниці — 38 метрів. Храм мав три вівтарі: головний (висота 2,85 м, ширина 1,42 м; прикрашений позолоченою дубовою скульптурою Святого Георгія) та два бічні. Над входом у костел було місце для органа. Ікони, скульптури та інші цінні речі зникли в повоєнні часи.
Далі фото Олександра Моісеєва.