В селі Софіївка розташована адміністрація регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». На території села збереглася садиба Тропіних, яку парк намагається відновити.
Далі інформація із офіційного сайту РЛП «Приінгульський».
У списку землевласників за 1909 рік значиться, що ліворуч від річки Інгул мали маєтки три брати Тропіни: Микола, Іван, Олександр Степановичі.
Микола Степанович мав у володінні 397 десятин землі. Його маєток був напроти села Софіївка. Нині там ростуть два дуби, яким не менше 120 літ.
Другий брат Іван мав маєток в Таборній балці. Землі було 597 десятин. Більшу частину року Іван жив у Херсоні, а влітку навідувався в економію. Займався тваринництвом. Його маєток був розташований напроти нинішнього щебкар´єру. На згадку про нього залишився чудовий кам’яний місток, який з’єднував лівий та правий схили балки.
Іван Степанович зробив три криниці, нині залишилася одна. По Таборній балці від криниці і сьогодні біжить струмок, з якого беруть воду новобужчани.
Брат Олександр Степанович мав маєток напроти села Оленівка. Землі було в нього 611 десятин.
Збудував він в 1912 році будинок, який зберігся частково до нашого часу. Сьогодні, це, так звана, садиба Тропіних.
Поруч з будинком знаходився мальовничий парк, насипані і вимощені доріжки. Працював фонтан, а нині залишилася глибока яма. Понад доріжками квітли троянди, росли кущі кизилу, барбарису, а також в кінці парку на березі Інгулу була купальня. У дворі знаходилися господарські приміщення. Ще й нині є гарний льох (підвал), в ньому зберігали овочі. Неподалік розташоване старе приміщення для засолювання овочів – капусти, огірків та помідор.
Олександр Степанович влітку приїжджав зі своєю сім’єю в маєток, а в зимовий час жив в Херсоні.
В архіві міста Херсон знайдено цінні дані про їх батьків. Батько Степан Іванович був купцем та засідателем міської думи. У Херсоні проживав цілий рід Тропіних. Два брати з роду Тропіних Іван та Михайло за власні кошти побудували лікарню в місті Херсон та передали її в дар місцевим жителям. Лікарня була відкрита 1914 року.
За радянських часів садибу Тропіних використовували для розміщення контори колгоспу, пізніше – радгоспу. Після 1992 року його старанно грабували: було вийнято двері, вікна, зірвано дубову підлогу. Збереглася частина даху, вкритого італійською черепицею початку ХХ ст., яку зроблено в Марселі.
2008 року будівлі придбано представниками місцевої громади та подаровано регіональному ландшафтному парку «Приінгульський».
Фото Романа Маленкова, 2019 р.