Польща. Тчев Tczew

Тчев Tczew – не туристичний осередок, його старувку можна оглянути хвилин за сорок, але тут є що подивитись, зокрема два готичних храми 14-15 століть, класну неоготичну ратушу, неоготичний поштамп, залишки міських мурів та стару житлову забудову прусського періоду.
Нині у Тчеві мешкає близько 60 тисяч осіб. Перша згадка про місто відноситься до 1252 року, тоді поселення називалося Дершево. Від цієї назви пішла і німецька Dirschau, якою місто називалося до 1945 року.

У 1258 році у Тчеві було зведено першу у Польщі міську раду – тоді містечко належало польським князям. У 1308 році його зайняли тевтонці й панували тут до 1466 року. Потім місто повернулося до Польщі і аж у 1772 році тут знову запанувала Пруссія, до 1920-го.

Тчев лежить на березі Вісли, й ця велика ріка визначала його історію, в першу чергу розвиток торгівлі, завдяки річковим перевезенням і порту.

Найстарішою будівлею міста є костьол Воздвиження Чесного Хреста, який збудували у 13 столітті. Недалеко від нього є храм 14 століття.

Текст та фото Романа Маленкова.