Райгородок. Вілла Мазаракі.

В Райгородку розташований прекрасний туристичний об’єкт – вілла Мечислава Мазаракі. В середовищі краєзнавців та фанатичних мандрівників Україною, це дуже відома локація, а от пересічні туристи про неї майже не знають. 

Райгородок розташований за 19 кілометрів від Бердичева, при дорозі на Хмільник. Віллу самостійно знайти непросто – радимо звернутись до місцевих мешканців, вони покажуть. Нині вона у приватній вланості – відразу за віллою стоїть нове багате обійстя. Власник, кажуть, збирається зробити реставрацію, але поки палацик не у кращому стані. 

Заснували Райгородок у середині 17 століття. У 18-19 століттях це було містечко, в якому значну частину населення становили євреї. Це був майже штетл, але нині від євреїв не залишилося і сліду, як і від міського статусу Райгородка – типове село із менше ніж тисячею мешканців. У 18 столітті власниками Райгородка були польські шляхтичі Сарнецькі, які збудували тут свій маєток. Від того маєтку зберігся лише невеликий покинутий флігель, із класицистичними колонами. Його ви можете побичити на світлинах Андрія Бондаренка. А ще в маєтку розбили парк.

У другій половині 19 століття Райгородок купив Мечислав Людвіг Мазаракі – шляхтич грецького походження, родич власників Краснополя. За проектом архітектора Станіслава Борецького, у 1887 році було споруджено віллу-палац, кажуть у тосканському стилі, та привели до ладу парк, який нині більше нагадує ліс.

Текст та фото Романа Маленкова.

49.830508, 28.378682 Дивитись на мапі Google Maps