Семереньки

Село Семереньки знаходиться в Тростянецькому районі Сумщини, на правому березі річки Дернова. Невелике, на 260 мешканців, а церква  навпаки, немала. Напевно, колись мешканців було значно більше.

Церква класицистична, з колонами, як годиться. Освячена в честь Святого Миколая. Всі в мережі дають дату побудови 1800 рік, а ось Сумська єпархія говорить про іншу дату – 1838 рік, хоча ніхто не пише, за сприяння кого вона була збудована, як наче ніяких відомостей не збереглось. Що й казати, у Вікіпедії навіть про дату першої згадки про село нічого немає.

На початку 20 ст. у селі володів маєтком охтирський купець Павло Пелипець. Відомо, що у 1904 році він пожертвував свій маєток в Семереньках для облаштування жіночої громади, яка по Указу св.Синоду отримала назву Казанської, а влітку 1915 року громада була перетворена в Охтирський (Семереньківський)  Казансько-Серафимський жіночий монастир. Настоятельницею призначили черницю Серафиму, яку возвели в сан ігуменьї.

Ось все, що відомо і про монастир. Коли він був закритиий, його подальша доля, чи була Миколаївська церква якимось чином причетна до монастиря – невідомо. Кажуть, що в одній з будівель монастиря нині розміщується школа.

Текст та фото Ігоря Дорожка та Максима Назаренка.