Албанія. Преза Prezё

Замок Преза Preze – найближча пам’ятка до головного аеропорту Албанії – імені Матері Терези. Він розташований біля села Преза, по прямій від аеропорту 5 км відстані, а от звивистою дорогою – 13 км, причому останні трійко кілометрів потрібно їхати стрімко вгору. 

Замок Преза був зведений родом Топія на початку 15 століття, хоча науковці кажуть, що будували замок на залишкав давнішої споруди, римського періоду. Нині туристи їдуть сюди переважно заради чудових краєвидів долини Тирани, або щоб посидіти у цікавому ресторанчику Kalaja E Prezës, який приткнувся на самому вершечку замкового пагорба. Сам замок теж достойний уваги, хоч і зберігся він далеко не повністю.

Замок має форму неправильного чотирикутника. Вежі збереглися на трьох кутах, є тут і годинникова вежа, адже замок був чотири століття в руках турків, а турки дуже любили годинникові вежі. Одну із сторін замку займає мечеть, причому, її мури наскільки товсті, що важко сумніватися у фортифікаційному призначенні будівлі. На табличці біля дверей так і написано – Мечеть фортеці Преза.

Вийшовши за межі замкових мурів ви можете оглянути невелику османську каплицю (хоча, може то й усипальниця), а з краю пагорба вам відкриються чарівні навколишні краєвиди. Нехай сам замок Преза зберігся не найкраще, але у синтезі із ландшафтом це достойний об’єкт, дуже рекомендуємо його відвідати.

Текст та фото Романа Маленкова. 

41.429238, 19.673877 Дивитись на мапі Google Maps