Австрія Санкт-Пельтен Sankt Pölten
Як на мене, солодке і пишне австрійське бароко сприймається найкраще з бокалом Gruner Veltliner. Легке, сухе і свіже вино напрочуд гарно відтіняє помпезність і бундючність Barock. Коли ж ти за кермом і сухе і охолоджене вино тільки чекає тебе десь наприкінці мандрівки… Словом мені St. Polten видався таким одним неймовірного розміру кремовим тортом. Увесь цей декор, пишнотілі ангелики і повногруді каріатиди виглядали як цукрові фігурки. Протягом 17-18 століть його барокова пишність не поступалася Відню. Прогуляючись містом, задирайте голову – є багато цікавого: таблички на фасаді будинку, розетки, написи, фрески…
Rathausplatz – серце старого міста. Вона оточена найкрасивішими будівлями, а очі мружаться від зигзагоподібного покриття. Разом із Францисканською церквою навпроти, а також з Державним театром Нижньої Австрії (для будь-якого австрійця театр – це святе), та Троїцькою колонною створють дуже фотогенічний ансамбль. Franziskanerkirche побудована у стилі рококо, тоді прикметник буде – рококова? Кафедральний собор суміш романської і барокової архітектури.
Riemerplatz ще одна площа зі старими будинкамив періоду бароко і мармуровою сучасною, як завжди незрозумілою скульптурою. Herrenplatz прикрашає щоденний ринок і ще одна маріанською колона.
Löwen Apotheke аптека левів з 1545 року є найстарішим магазином у Санкт-Пельтені. Будинок Ольбриха – австрійського дизайнера та архітектора Віденської школи – не єдина, але найкрасивіша будівля в стилі модерн у місті.
Із старого міста за 15 хвилин можна дістатися до другого туристичного району – Landhausviertel. Тут розташований уряд Нижньої Австрії і модерні сучасні будівлі.
St.Polten ніби-то найстаріше австрійське місто і наймолодша столиця федеральної землі Нижня Австрія – тобто всього, що поряд з Віднем. Місто залишилася таким десертом Nachspeise, за який уже немає сил братися після довгого обіду та вечері – долини Вахау.
Мандроголізм гарно смакує до вина
Сергій Щербій – текст і фото