Болгарія. Враца і Врацата

Житлові оборонні вежі у Враці та пішохідна зона (наступне фото)

Дорогою до Белоградчика ми проїжджаємо обласний центр – місто Враца. Це за 113 км від Софії. В античні часи тут була фортеця заснована фракійцями. Пізніше фортецю модернізували й перебудовували, а потім, як і усі давні кам’яні фортеці, вона втратила своє фортифікаційне значення, її розібрали, й забудували територію житловими будинками. Від давніх фортифікацій у Враці збереглися дві великі житлові башти (кули) – Курпашовців та Межчіїв.

Башти розташовані у центрі міста, де і сконцентровані усі нечисленні архітектурні пам’ятки Враци – етнографічний музей, у цікавих будівлях османського архітектурного стилю, кілька храмів – в тому числі кафедральний собор, історична забудова 19 століття.

Врацата

Значно цікавіші пам’ятки розташовані навколо Враци – природні – мальовничі гори. Головною атракцією тут можна вважати ущелину Врацата (ворота, в перекладі) – давній каньйон річки Вертешниця, розташований на південний захід від Враци. Колись ці прямовисні скелі були проходом крізь цю ділянку Старої Планини – і загарбники, і військові каравани, йшли через Врацата (ворота). Нині це пам’ятка природи та місце відпочинку, адже тут є популярна канатна дорога та кілька пансіонатів та готелів. Основна туристична локація – село Згориград.

Текст та фото Романа Маленкова

43.203612, 23.550911 Дивитись на мапі Google Maps