Канари. Ла Гуанча La Guancha

Біля північних схилів вулкану Тейде, за 3 км від океану, лежить давнє канарське містечко Ла Гуанча La Guancha. Тут трохи більше 5 тисяч мешканців, містечко є центром муніципалітету. Колись, в часи завоювання Канар іспанцями, в цій місцині було джерело, біля якого стрибнула із скелі красуня із гуанчів, яку переслідували іспанці, от тоді й пішла назва Fuente de la Guancha – джерело гуанчі.

Церква Солодкого Імені Ісуса (1579 р.)

Від давніх часів у Ла Гуанчі збереглася одна пам’ятка – храм Солодкого Імені Ісуса. Його збудували у 1579 році. У 1630-му він став центром парафії. Досить проста будівля має одну велику наву, прибудовані каплиці, одну невелику дзвіницю біля фронтону, та височезну кам’яну дзвіницю, яка стоїть окремо. 

В містечку є трохи старих будинків, але цілісного старого історичного центру тут не збереглося. Є ще декілька каплиць і скитів, які цікаві для паломників, ще є відомий оглядовий майданчик, звідки відкривається краєвид на океан. Також Ла Гуанча відома тим, що звідси починаються пішохідні треки на Тейде, а трошки вище міста розташований гірський рекреаційний парк Ель Лагар та державний кемпінг.

Текст та фото Романа Маленкова.