Кіпр. Айа-Напа. Взимку тут класно.

Айа-Напа (грецька: Αγία Νάπα; турецька: Aya Napa) – курорт, розташований на південному сході Кіпра, відомий своїми нічними клубами та величезною присутністю росіян. Тут навіть більшість вивісок російською мовою, а все поселення – суцільна забудова клубами, ресторанами та готелями. І не раджу вам потикатись сюди в сезон – народу неймовірна кількість, всюди галас, музика і якийсь дурдом. Але ні в якому разі не ставте на ній хрест – взимку Айа-Напа – райське місце, особливо, зважаючи на те, що тутешні морські краєвиди вважаються найгарнішими на острові, особливо у національному парку Мис Греко. І саме в Айа-Напі розташована ота морська арка, яка красується на багатьох сувенірних магнітах – Міст Любові – так її називають.

Взимку Айа-Напа порожня. Дивно виглядає ота розважальна забудова – схоже на якусь времянку, типу збудували на пару днів. Тихо і спокійно. На пляжі гуляють нечисленні туристи, переважно з України. Красота. Від зупинки автобуса до Миса Греко пішки йти далеченько – під десяток кілометрів, але до Моста Любові – десь 2,5 км. Там же поряд і морські печери, які частково видно із берега. І неймовірний колір води, який змінюється, залежно від погоди та освітлення.

За 300 метрів від берега, навпроти морських печер, розташована досить популярна атракція Айа-Напи – парк скульптур. Із назви зрозуміло, що це купа скульптур, створених різними авторами, в тому числі й українськими, й розставлених на пагорбах, в якомусь дизайнерському порядку. Роздивлятись їх досить цікаво.

Головною і єдиною архітектурною пам’яткою Айа-Напи є монастир, який і дав назву курорту. Айа – свята, Напа – ліс, алея у лісі – щось із лісу. Тут колись дійсно був невеликий ліс, в якому часто полювали. І от одного разу, мисливець, в печері знайшов ікону – типу собака побачив. Це був образ Діви Марії, який народ назвав Дівою Марією Лісовою (Айа-Напа), а пізніше залишилась лише остання частина – і так зрозуміло про кого мова. В 14 столітті над печерою побудували церкву, а у 1500 році почали зводити монастир, який ми бачимо нині. Високі мури, брама, дзвіниця, храм із галереями – чудовий синтез європейських та азіатських архітектурних стилів. Обов’язково відвідайте.

А ще в Айа-Напі є Музей моря. Який він і про що (ну про море) – не знаю, ще не бував у ньому. Але поселення дуже сподобалось. Сюди зручно діставатись із Ларнаки рейсовим автобусом, який іде від набережної Фінікудес.

Текст та фото Романа Маленкова

Значно більше фото у нашій галереї.

34.989320, 34.007232 Дивитись на мапі Google Maps