Німеччина. Міхельштадт Michelstadt

Michelstadt Міхельштадт середньовічне містечко чи швидше село землі Гессен, про яке згадується вперше 741 року до нашої ери! (при усій нелюбові до знаку оклику, не можу тут його не поставити).

Люди мешкали в Міхельштадті ще з часів Карла Великого. У місті збереглася єдина вціліла церква Німеччини того періоду з кладкою та фресками, яким понад 1200 років Einhardsbasilika. 

Міська церква була побудована десь у середині того ж XV століття, хоча є помітні знаки попередньої будівлі Каролінгів, як і могильні плити всередині, найдавніші з яких з ХІ століття.

За тисячоліття фахверкове готичне диво, в якому живе всього 16 000 жителів так і не виросло, не змінилося. Пам’ятки Міхельштадту дуже камерні. З міським замком більше схожим на великий середньовічний будинок, серед численних фахверкових будинків, що утворюють чудесні коротенькі вулиці, аж дивуєшся сучасному одягу перехожих. Фрагмент середньовічних стін ХІІІ століття знаходиться поряд із замком. Вежа Diebsturm ще старіша стін. Як зрозуміло із назви – вежа злодія –  встигла побувати тюрмою. Ця кругла споруда має восьмигранний верхній поверх. За часів в’язниці на першому поверсі не було ні входу, ні навіть вікна, а полонених піднімали на верхній рівень шківами. 

Schloss Fürstenau – оригінальний середньовічний замок, споруджений у середині ХІІІ століття був перетворений у розкішний ренесансний палац, коли він втратив стратегічну а військову цінність. Маєток знаходиться у приватній власності родини Ербах-Фюрстенау протягом останніх 300 років

Ратуша побудована в 1484 році за декілька років до того як Колумб відправився в Америку. Неймовірно. Я б сказав, що це, напевно, королева фахверку: з відкритим першим поверхом, з другим на дерев’яних стовпах, з крутим дахом і двома еркерами.

Міський фонтан Marktbrunnen архангела Михаїла навпроти молодший на якусь сотню років. Цей пам’ятник із пісковика був подарований одним із Ербахів. Він має восьмигранний басейн навколо стовпа з водою, що виливається з вуст маленьких бронзових драконів. Зверху герб Міхельштадт і покровитель – святий Михаїл з мечем.

Я не знаю такого ж крихітного, але настільки ж чарівного та привабливого для мандроголіка міста.

Сергій Щербій – текст і фото

 

49.671120, 8.995803 Дивитись на мапі Google Maps