Олевськ

Місто Олевськ - районний центр. Кількість населення міста - 10800 осіб. Це один із найстаріших населених пунктів Волині. Заснував його у 977 роц древлянський князь Олег Святославович. Тоді місто називалося Олегськ (Олегове городище). Під час навали полчищ Батия Олегськ було зруйновано. В письмових документах Олевськ вперше зустрічається під 1488 роком. Тоді це було невелике містечко, яке заселяли вихідці із Придніпров'я.

Миколаївська область

Миколаївська область

У 1641 році Олевськ отримав Магдебурзьке право. А на 45 років раніше - у 1596 році тут збудували Миколаївську церкву, яка збереглася до наших днів. Зараз на одній із стін церкви є вмурований хрест із викарбованою датою - 1618. Над хрестом висить табличка, яка свідчить що церкву звели все таки у 1596. Чому по різному датують рік будівництва храму - невідомо. Ймовірно у 1618 році його добудовували.

Миколаївська церква зводилася як церква оборонного характеру, про це свідчать потужні стіни товщиною 1,8 метра та вузькі вікна-бійниці. Спочатку вона мала готичні форми та один верх. У 1864 році храм відновили та добудували. Навколо головної бані тоді виросли ще чотири декоративні. Останній ремонт церкви було зроблено у 2007 році. Серед церков Житомирщини Миколаївська церква у Олевську поступається лише овруцькій церкві Святого Василя.

Текст та фото Максима Мельникова

Центр Олевська

Миколаївська церква

Миколаївська церква

Javascript is required to view this map.
Зображення користувача Гость.

 А ще в Олевському районі в

 А ще в Олевському районі в с.Жубровичі є стара дерев'яна церква Різдва Богородиці. XVII ст. http://vit-ol.com/news/cerkva_rizdva_bogorodici_xvii_st_v_s_zhubrovichi/... Церква трьохзрубна, трьохглава, велика дерев'яна дзвінниця та дерев'яний хрест.