Олевськ

Місто Олевськ - районний центр. Кількість населення міста - 10800 осіб. Це один із найстаріших населених пунктів Волині. Заснував його у 977 роц древлянський князь Олег Святославович. Тоді місто називалося Олегськ (Олегове городище). Під час навали полчищ Батия Олегськ було зруйновано. В письмових документах Олевськ вперше зустрічається під 1488 роком. Тоді це було невелике містечко, яке заселяли вихідці із Придніпров'я.

Миколаївська область

Миколаївська область

У 1641 році Олевськ отримав Магдебурзьке право. А на 45 років раніше - у 1596 році тут збудували Миколаївську церкву, яка збереглася до наших днів. Зараз на одній із стін церкви є вмурований хрест із викарбованою датою - 1618. Над хрестом висить табличка, яка свідчить що церкву звели все таки у 1596. Чому по різному датують рік будівництва храму - невідомо. Ймовірно у 1618 році його добудовували.

Миколаївська церква зводилася як церква оборонного характеру, про це свідчать потужні стіни товщиною 1,8 метра та вузькі вікна-бійниці. Спочатку вона мала готичні форми та один верх. У 1864 році храм відновили та добудували. Навколо головної бані тоді виросли ще чотири декоративні. Останній ремонт церкви було зроблено у 2007 році. Серед церков Житомирщини Миколаївська церква у Олевську поступається лише овруцькій церкві Святого Василя.

Текст та фото Максима Мельникова

Центр Олевська

Миколаївська церква

Миколаївська церква

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
Зображення користувача Гость.

 А ще в Олевському районі в

 А ще в Олевському районі в с.Жубровичі є стара дерев'яна церква Різдва Богородиці. XVII ст. http://vit-ol.com/news/cerkva_rizdva_bogorodici_xvii_st_v_s_zhubrovichi/... Церква трьохзрубна, трьохглава, велика дерев'яна дзвінниця та дерев'яний хрест.