Олевськ

Місто Олевськ – районний центр. Кількість населення міста – 10800 осіб. Це один із найстаріших населених пунктів Волині. Заснував його у 977 роц древлянський князь Олег Святославович. Тоді місто називалося Олегськ (Олегове городище). Під час навали полчищ Батия Олегськ було зруйновано. В письмових документах Олевськ вперше зустрічається під 1488 роком. Тоді це було невелике містечко, яке заселяли вихідці із Придніпров’я.

Миколаївська область

Миколаївська церква

У 1641 році Олевськ отримав Магдебурзьке право. А на 45 років раніше – у 1596 році тут збудували Миколаївську церкву, яка збереглася до наших днів. Зараз на одній із стін церкви є вмурований хрест із викарбованою датою – 1618. Над хрестом висить табличка, яка свідчить що церкву звели все таки у 1596. Чому по різному датують рік будівництва храму – невідомо. Ймовірно у 1618 році його добудовували.

Миколаївська церква зводилася як церква оборонного характеру, про це свідчать потужні стіни товщиною 1,8 метра та вузькі вікна-бійниці. Спочатку вона мала готичні форми та один верх. У 1864 році храм відновили та добудували. Навколо головної бані тоді виросли ще чотири декоративні. Останній ремонт церкви було зроблено у 2007 році. Серед церков Житомирщини Миколаївська церква у Олевську поступається лише овруцькій церкві Святого Василя.

Текст та фото Максима Мельникова

Центр Олевська

Миколаївська церква

Миколаївська церква

Далі фото Романа Маленкова.

Нині старовинний храм у Олевську виглядає так. Його вкрили страхітливою шубою, фактично вчинивши злочин.

Новий костьол.

51.225378, 27.644829 Дивитись на мапі Google Maps