Путивськ. Крейдяний кар’єр

Путивськ – невеличке село в Новгород-Сіверському районі. Селу вже більше ніж півтисячоліття – його заснували у 1500 році, але нині тут мешканців зовсім мало – близько 70 осіб. 

Для туристів та фотографів Путивськ відомий своїм крейдяним кар’єром, який, щоправда, нині розробляється слабо. Він розташований на просто на схід від села, недалеко від берега Десни. В кар’єрі, білі стінки якого вже руйнуються і заростають бур’янами, можна знайти чимало залишків представників давнього моря, в якому і сформувалася крейда: купу белемнітів, черепашки прадавньої малакофауни, корали. Деякі стінки кар’єру мають дуже химерну форму, тому слугують прекрасною декорацією для фото та відео.

Путивський крейдяний кар’єр лежить в межах одного із найпотужніших в Україні пластів крейди, товщина якого сягає 40-45 метрів, а об’єм крейдяних порід – 6 мільйонів тон.

Неподалік від кар’єру є ботанічний заказник загальнодержавного значення – “Путивський”. Це заповідна заплава придеснянських лук, де зростає багато рідкісних рослин та рослинних угруповань.

Від Новгорода-Сіверського до Путивська рівно сім кілометрів. Варто їхати від міського автовокзала на південь по вулиці Шевченка. До кар’єру в селі повернути ліворуч.

Текст та фото Романа Маленкова

 

51.945746, 33.282738 Дивитись на мапі Google Maps