В своїх дослідницьких турах ми майже завжди відкриваємо щось нове. Для себе, а може і для вас. От, наприклад, Козелець. Здавалося б тут вже бували всі, і все бачили. А от чи бували ви у Миколаївській церкві? Хоч і українське бароко, але на перший погляд досить просте… Варто лише зайти всередину.
Храм звели у 1781-1784 рр. на кошти “Дикого попа” Кирила Тарловського. Вважається, що саме він повінчав Олексія Розумовського із імператрицею Єлизаветою. А ще він був особистим духівником імператорської невістки – німецької принцеси Софії Августи Фредерики Ангальт-Цербстської. Потім вона стала імператрицею Катериною Другою. Тарловський пізніше втік у степ, а ще пізніше збудував цю чудову церкву. Хочете більше дізнатись про Тарловського – читайте у Вікіпедії.
Кажуть, що розписували церкву вже у період незалежності. Може й так, може цей розпис і не назвеш шедевральним, але він соковитий, ефектний, повсюдний і цікавий. Зайшовши у храм вперше, більшість відвідувачів вражаються цим яскравим кольорам і чудовим сюжетам, які виглядали б типовими десь у Румунії, а для України це велика рідкість.
Хто проектував Миколаївську церкву – поки достеменно невідомо. Вона постійно перебуває у тіні величного собору Різдва Богородиці, хоча, насправді, є обов’язковим об’єктом для відвідування у Козельці.
Текст та фото Романа Маленкова.