Козелецький район

ajax spinner
Козелець. Казкова Миколаївська церква зведена на кошти “Дикого попа”

Козелець. Казкова Миколаївська церква зведена на кошти “Дикого попа”

В своїх дослідницьких турах ми майже завжди відкриваємо щось нове. Для себе, а може і для вас. От, наприклад, Козелець. Здавалося б тут вже бували всі, і все бачили. А от чи бували ви у Миколаївській церкві? Хоч і українське бароко, але на перший погляд досить просте… Варто лише зайти всередину. Храм звели у 1781-1784 […]
Найстаршу дерев’яну садибу Лівобережжя узяли під охорону

Найстаршу дерев’яну садибу Лівобережжя узяли під охорону

Унікальну пам’ятку історії та архітектури – садибу “Покорщина” в селищі Козелець Чернігівської області області – тепер мають охороняти, згідно з рішенням суду. Окружний адмінсуд зобов’язав управління комунального майна Чернігівської облради укласти охоронний договір на цю пам’ятку архітектури національного значення. Прокуратурою установлено, що садиба “Покорщина” перебуває у комунальній власності територіальної громади сіл, селищ, міст Чернігівської області […]
Сокирин

Сокирин

От Киева к Чернигову идет древняя дорога.
Савин

Савин

В 50-ти километрах от Киева, мы сворачиваем с прямой, как стрела, трассы Киев-Чернигов. Наш путь лежит в маленькое село Савин Козелецкого района.
Трьохсвятительська церква у Лемешах. Інтер’єри

Трьохсвятительська церква у Лемешах. Інтер’єри

Про Лемеші на сайті вже писалося ось тут.

Регіональний ландшафтний парк “Міжрічинський”. Просто фотозвіт

Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський" є найбільшим в Україні.  Його площа 102,5 тис. га.

Поїздка до Міжрічинського ландшафтного парку. Весна 2009

Спочатку було Київське водосховище



Екскурсійна мандрівка почалася біля старого русла Десни та заповідного Солонецького озера
Чемер

Чемер

Село Чемер розташоване на півночі Козелецького району за 3 кілометри від траси Е-95 (на схід) та на такій же відстані від Московської траси. Центр сільської ради.
Максим

Максим

Село Максим (наголос варто робити на другий склад) розташоване на правому березі Десни при дорозі Київ-Чернігів. Має сільську раду. Кількість населення - близько 300 осіб.
Морівськ

Морівськ

Цей населений пункт можна вважати легендарним, адже значна кількість сучасних дослідників вказує на те, що саме звідси походив билинний богатир Ілля Муромець. І це дійсно схоже на правду. Морівськ в письмових документах згадується під 1139 роком. Тоді це було місто, яке називалося Муровійськ або Моровійськ. Ймовірно що утворилося воно значно раніше. У домонгольський період належало воно то київським, то чернігівським князям.
Карасинівка

Карасинівка

Село Карасинівка розташоване на південному сході Козелецького району. Підпорядковане Бригинцівській сільській раді. Кількість населення - менше 300 осіб. Церква Різдва Богородиці (сер. ХІХ ст.)
Мостище (кол. Петрівське)

Мостище (кол. Петрівське)

Село Петрівське розташоване на південному сході Козелецького району. Має сільську раду. Кількість населення - 740 осіб.
Лемеші. Батьківщина Розумовських

Лемеші. Батьківщина Розумовських

Село Лемеші розташоване північніше Козельця на автотрасі Київ-Чернігів. Це батьківщина родини Розумів (Розумовських).
Данівка

Данівка

Невеличке село Данівка, що в п'яти кілометрах від Козельця, відоме своїм монастирем. Зараз він має назву Свято-Георгіївський Козелецький жіночий монастир.
Остер

Остер

З'явилося це місто 1098 року. Саме тоді Переяславський князь Володимир Мономах (з 1113 року Великий князь Київський) заснував на Острі фортецю для захисту від кочівників - Городець на Острі. Він же побудував у фортеці велику церкву - Михайлівську, один з приділів якої можна і зараз споглядати в Острі. Помилково її називають "Юрієва божниця". Можливо тому, що після смерті Мономаха Городець перейшов до Володимиро-Суздальського князя Юрія Долгорукого (в 1155-1157 Великого князя Київського).