Карасинівка

Село Карасинівка розташоване на південному сході Козелецького району. Підпорядковане Бригинцівській сільській раді. Кількість населення – менше 300 осіб.

Церква Різдва Богородиці (сер. ХІХ ст.)

Карасинівка відома з початку XVII століття. Перша документована згадка про неї датується 1600 роком. Тривалий час село входило до Козелецької сотні Київського полку. Воно перебувало у власності полку й працювало на його забезпечення. Це було «войсковоє сельце». Але наприкінці XVIIІ століття гетьман Іван Мазепа власним універсалом передав Карасинівка своєму канцеляристові Климентієві Радичу «…до ласки войськової…» в подяку за заслуги батька. З того часу Карасинівка втратила казенний статус та належала різним панам.

Нинішня Карасинівка – зовсім невелике село, яке навіть не має власної сільської ради (підпорядковується сусідньому селу Бригинці). В селі збереглася дерев’яна церква Різдва Богородиці. Збудували її у середині ХІХ століття на місці старішої церкви.

Храм Різдва Богородиці однобанний з прибудованою дзвіницею. Він цікавий тим, що його баня нагадує Пізанську башту – вона похилена й перебуває в аварійному стані. Місцеві мешканці кажуть що колись намагалися полагодити баню, але зробили ще гірше. Тому вона так і стоїть похиленою, з кожним роком нахиляючись все більше.

Текст та фото Романа Маленкова

50.830662, 31.169878 Дивитись на мапі Google Maps