Брусниця

Відразу за Зеленовим трохи в бік від дороги на Вашківці знаходиться село Брусниця (Кіцманський район). Сюди з сусідньої Чорториї ходів до школи Іван Миколайчук. Сьогодні школа носить ім’я видатного діяча української кіноіндустрії.

Брусниця вабить до себе передусім природою та лікувальною водою «Брусницька». Близькість Буковинських Карпат, чисте повітря, джерела мінеральних вод приваблює не лише туристів, а й бажаючих полікуватися чи оздоровитися. Щоб потрапити до центру села треба с основної дороги звернути ліворуч. Тут, на головній вулиці села розташовано щось на зразок бювету, де розливають і відразу продають мінеральну воду «Брусницьку». В Брусниці розташована бальнеологічна лікарня, створена на базі унікального родовища мінеральних вод трьох типів.

Поруч з лікарнею у ХІХ столітті був заснований парк, який у теперішній час є пам’яткою садово-паркового мистецтва «Парк Брусницький».

В парку знаходяться дерева різного віку і складу, які зростають окремими екземплярами, невеличкими групами та у вигляді алей. Рельєф парку рівнинний, на території парку є невеличкий ставок.

Серед екзотичних дерев – сосна Веймутова, ялина звичайна, туя західна, липа дрібнолистна, каштан кінський та інші. Парк має санітарно-гігієнічне, оздоровче, естетичне значення, як бальнеологічний фактор Брусницької водолікарні.

У східній частині села знаходиться місцева архітектурна пам’ятка – дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці 1887 року. Проте навряд чи вона приверне увагу туристів: стіни храму повністю вкриті сайдингом.

Церква не зовсім звичайна для буковинських дерев’яних храмів: вона однокупольна, хрещата в плані.
Більше-менш автентично виглядає лише двоярусна дерев’яна дзвіниця.

Красива панорама відкривається на село і церкву з пагорбу, через який проходить дорога на Нижні Станівці.

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

48.349462, 25.598059 Дивитись на мапі Google Maps