Голубівка

Село Голубівка було засноване орієнтовно у 1605 році козаком, а може шляхтичем, на прізвище Голуб. Землі ці, він отримав на службі у князів Корецьких – власників навколишніх земель. У 19 столітті Голубівкою володіли поміщики грецького походження – Мазаракі. Про представників цього ж роду ми вже писали у статтях про Краснопіль і Райгородок.

Голубівка лежить на річці Раставиці. Тутешні родючі землі подобались Мазаракі, тому вони звели тут маєток. Від маєтку збереглися парк та огорожа. Схоже, що і будівлі якісь збереглися, але вони оббудовані цеглою, тому важко зрозуміти, які з них старовинні, а які радянського періоду.

Цегловий завод.

На території маєтку розміщено школу. Будівля школи, схоже 20-х років минулого століття, але досить цікава. Не виключено, що це теж якийсь садибний будинок Мазаракі, але оббудований цеглою в радянські часи.

Ще однією цікавинкою Голубівки є старий цегловий завод. Його велика піч нагадує старовинний артилерійський капонір, але ні – тут колись виробляли цеглу, і судячи по дописам в Інтернеті, її робили ще зовсім недавно (принаймні у нульових роках завод ще працював). Але зараз це вже руїна.

Фото Романа Маленкова.

Школа на території маєтку Мазаракі.