Язловець

ajax spinner
Усміхнений Ісус з Язловця

Усміхнений Ісус з Язловця

Місто, а нині село Язловець, що на Тернопільщині, вражає величезною кількістю унікальних давніх пам’яток. Она із них –  місцевий християнський  цвинтар з великою кількістю скульптур та неоготичною капличкою-мавзолеєм баронів Блажовських (1860 р.), – колишніх дідичів містечка. Фасад споруди прикрашає фамільний герб «Сас». По бічних стінах теж бачимо ряди гербових щитів, але це т.з. «псевдогаральдика». Ніякого […]
Костел Внебовзяття у Язловці розкриває історичні таємниці

Костел Внебовзяття у Язловці розкриває історичні таємниці

Вхід до костелу XVI ст.  прикрашає дивовижний ренесансний портал Три роки тому, під час своїх мандрів Галичиною “Віртуальні віитрішки” зробили  відкриття принаймні загальнонаціонального рівня. Це був унікальний корпус графіті XVI-XVIII століть, знайдених в закинутому костелі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Язловці біля Бучача, що на Тернопільщині. Знахідка дійсно виявилася унікальною, – до цього всі великі корпуси […]
Язловець. Частина 1: замок і палац

Язловець. Частина 1: замок і палац

Сьогодні Язловець – маленьке село у Бучацькому районі Тернопільщини з населенням трохи більше 600 мешканців. А колись одне з найстаріших поселень Західного Поділля було містечком, яке називали «ключем Поділля». Коли воно виникло, невідомо: в давньоруських літописах згадка про Язловець відсутня. Але вірогідно, що дерев’яна фортеця в ті часи тут вже існувала.
Язловець. Частина 2: пам’ятки містечка

Язловець. Частина 2: пам’ятки містечка

Першим католицьким храмом Язловця був дерев’яний костел Марії Магдалини, і розташовувався на узвишші за межами міста. У 1548 році ксьондзем у храмі був Хшановський.

Язловец

Язловец -удивительное место. Замок и дворец расположенные в излучене реки вильховец, кругом нетронутые леса. За дворцом старый парк с усыпальницей монахиноь ордена Непорочного Зачатия Девы Марии. Кругом тишь и благодать. Монахини очень гостеприимны и при наличии мест пускают на ночлегв монастырь. Нас очень вкусно накормили в монастырской столовой и разместили в номерах с удобствами. Еще в городе есть интересное старое кладбище с неоготическим склепом и два старых храма (НИКОЛАЕВСКАЯ ЦЕРКОВЬ, 1551 г. и УСПЕНСКИЙ КОСТЕЛ, 1589—1590 гг.)