Мар’янівка. Кірха

Село Мар’янівка було засноване у 1823 році німцями-колоністами, вихідцями із Західної Пруссії. Його назвали Готланд. Це була одна із 17 німецьких колоній, 11 із яких були лютеранськими і 6 католицькими, Готланд – колонія під №13 була католицькою. У тому ж році, недалеко було засновано ще одну німецьку колонію – Кампенау. Вже у радянські часи ці села-колонії відносилися до Люксембурзького німецького національного округу, а потім їх перейменували – одне у Мар’янівку, інше – у Кам’янське. У 1961 році села об’єднали і залишилась лише Мар’янівка.

Засновниками Готланду було 28 прусських родин – усі вони були католиками. Спочатку вони для богослужінь користувались непристосованими місцями. Лише у 1875 році було зведено костьол у неоготичному стилі. В той час у Готланді вже мешкало 645 жителів.

Храм освятили на честь Різдва Богородиці. Було створено окрему парафію, яка декілька сусідніх сіл. Всередині стіни було вкрито розписами… Пишуть, що у нульові роки 21 століття костьол ще був у відносно непоганому стані, але років десять тому місцеві мешканці здерли із нього металевий дах та поперечні балки, фактично знищивши храм. Хто дозволив це варварство – сказати важко.

Текст та фото Романа Маленкова.