Осіч

За 9 кілометрів від Батурина, на іншому боці Сейму поряд із селом ОСІЧ розташований Батуринський Миколо-Крупицький монастир. Заснували його у XVI столітті, а найбільший розквіт монастиря припав на період гетьманства Самойловича та Мазепи. Ці гетьмани надавали значну фінансову підтримку обителі.

Осич

Свого часу монастир був досить відомим та впливовим. У 1681-1681 рр. його ігуменом був Дмитро Туптало – майбутній Святий Димитрій Ростовський.

У 1689 році було збудовано головний храм монастиря – Миколаївський собор. Це була велична п’ятибанна будівля. На жаль до нашого часу вона не збереглася. Зруйнували її у 60 роки минулого століття. З усіх будівель монастиря збереглися споруди ХІХ століття: дзвіниця, трапезна та будинок настоятеля.

Осич

Батуринський Микільсько-Крупицький монастир. Фото початку ХХ століття (взято ось тут)

Осич

Миколаївський собор монастиря (1680-ті рр.). Фото початку ХХ ст. (взято ось тут)

Відразу хочемо попередити що через Сейм в районі сіл Вербівка та Осіч немає автомобільного мосту (хоча на всіх картах тут позначено дорогу). Дорога від Батурина упирається прямо в річку, через яку перекинуто понтонний міст. Але лежить цей міст лише в межень (в літній посушливий період з низькою водою). З осені до пізньої весни його прибирають, тому дістатись до монастиря можна лише човном, який працює на переправі спеціально для туристів та паломників.

Текст Романа Маленкова

Сейм

Сейм біля монастиря

ДИВИТИСЬ ФОТО МОНАСТИРЯ

51.401776, 32.803596 Дивитись на мапі Google Maps