Свято-Михайлівський Пелагеївський монастир — православний жіночий монастир Миколаївської та Вознесенської єпархії Української Православної церкви (Московського Патріархату), розташований в с.Пелагеївка Новобузького району Миколаївської області України. Настоятельниця – ігуменія Серафима (Шкара).
До монастиря входять: Свято-Михайлівський храм. В храмі три престола: Святого Архистратига Михайла, Преподобної Пелагії та Мученика Андрія Стратилата.
Рукотворне диво на березі річки Інгул. Трьохпристольний храм висотою 47 метрві увінчаний 12-ма позолоченими куполами. В хрести вмонтовані грановані дзеркала для того, щоб храм було видно на багато кілометрів. В храмі 12 дзвонів та надзвичайно красиві кольорові віконні вітражі.
У 1897 році колезький радник Михайло Дурилін і корнет, інженер-технолог Андрій Дурилін, сини купця Ісідора Дуриліна, слідуючи духовному заповіту батька, вирішили будувати храм в пам’ять про свою матір Пелагею, яка рано пішла з життя. Будівництво тривало довгих 8 років і в 1904 році храм був посвячений.
До революції 1917 року в храмі діяла приходська школа.
У 30-і роки майно церкви було розграбоване, з фамільного склепу Дуриліних викинуті труни з тілами, зняті 11 дзеркальних хрестів, вивезена ажурна металева огорожа. Хотіли розібрати по цеглинці і саму церкву, та не змогли: стіни міцно тримав розчин, замішаний колись на яєчних жовтках.
У 1994 році храм був відновлений. В тому ж році був заснований жіночий монастир.
В тому ж році з`явились перші поселенці.
Текст із Вікіпедії, фото Романа Маленкова.