Олика – зараз невеличке містечко на Волині, часи розквіту якого вже давно у минулому. Сьогодні ж Олика навіть не є райцентром, проте в часи, коли містом володів могутній рід Радзівіллів, воно не поступалось Луцьку ні по кількості населення, ані в економічному і адміністративному значенніЗагальний вигляд замку-палацу
Вперше Олика згадується ще в Іпатіївському літописі, яке було сусідом граду Чемерина в часи Галицько-Волинського князівства. Чемерин згодом занепав, а Олика почала шлях до свого розквіту. У XVI столітті тодішні володарі міста Радзівілли (до речі, Олика у власності роду Радзівіллів перебувала чотири століття) будують тут замок, про існування якого сьогодні нагадують залишки бастіонів.
Будівлі по периметру замку
У XVIІІ столітті замок перебудовують на палац, який досить непогано зберігся, на відміну від багатьох інших міських будівель, зокрема ратуші, яка до наших днів не дожила.
Зараз на території замку-палацу перебуває обласна психіатрична лікарня. Проте, не зважаючи на це, на територію пускають усіх бажаючих, а туристам ще й можуть підказати на що варто звернути увагу і як туди краще потрапити.
Головний в”їзд ззовні
Голивний в”їзд на територію палацу колись знаходився в іншому місці ніж зараз. Про що, в принципі, неважко здогадатись по вигляду замку.
Залишки замкових бастіонів
Поруч з замком-палацом розташований величний костел св.Трійці, який було побудовано у 1635-40 рр. Проте час і люди доволі сильно його пошкодили.
Костел св.Трійці
Поруч з Троїцьким костелом розташований ще один невеликих розмірів костел (св. Петра і Павла), який є цікавим тим, що був зведений ще у 1460 році і є найстарішим костелом на Волині.
Троїцький і Петропавлівський костели