Карпати

ajax spinner
Колиби на Братківському хребті та Свидовці

Колиби на Братківському хребті та Свидовці

Вже колись (ще у 2005 р.) я писав про колиби.
Між Горганами та Свидовцем

Між Горганами та Свидовцем

Єк нема доджу, то якби вкрав десь каглєнку
І вверг у ріку, то буде злива і повінь.
Так стався ноів потоп. і вода, що потім утахла,
Ясіня. Серце Гуцульщини

Ясіня. Серце Гуцульщини

Це велике селище у самому сердці Гуцульщини. Звідси видно найбільші хребти Українських Карпат: і Горгани, і Свидовець, і саму Чорногору. Практично у всі пори року тут багато туристів.
Полонинне господарство

Полонинне господарство

В попередні дні я викладав маленькі дописи про гойдалки, про Прутець,
Село Микуличин: в обіймах норовливого Пруту

Село Микуличин: в обіймах норовливого Пруту

В Українських Карпатах, у самому серці Гуцульщини розкинулось це село.
Турка

Турка

Турка (районний центр в карпатських Бескидах на Львівщині) - неофіційна столиця бойківського регіону.
Череш

Череш

На цьому тижні познайомлю вас, мої друзі, з одним з найчарівніших куточків Буковини – передгір’ями Покутсько-Буковинських Карпат на півдні Сторожинецього району. Гірська місцевість, чисто повітря, мальовничі села, що на багато кілометрів розкинулися у відрогах покритих зеленню гір, заповідні урочища, цілющі мінеральні води, великі території, на які майже не ступає нога людини, приваблює сюди нечисленних туристів – любителів природи. Поки що нечисленних, адже блага цивілізації почали проникати і сюди.
Стара Красношора

Стара Красношора

СТАРА КРАСНОШОРА – гірське село, розташоване на північний захід від Красноїльська на висоті 465 метрів, з населенням 745 мешканців, більш ніж 70 відсотків з яких складають поляки. Решта – румуни. Є й трохи українців.
Красноїльськ

Красноїльськ

За Чудеєм відразу починається велике селище КРАСНОЇЛЬСЬК, відоме ще з 1431 року. Стара назва поселення – Красна. На початку ХІХ століття в Красній діяв склозавод, що випускав порожнє та листове скло, перенесений сюди зі Старої Гути (про неї – у наступній розповіді).
Сторожинець

Сторожинець

Районний центр СТОРОЖИНЕЦЬ (14,7 тис. мешканців), що розкинувся лівому березі Серета у підніжжя Буковинських Карпат, може сміло претендувати на звання найзеленішого міста Буковини: на одного мешканця тут приходиться більше 40 квадратних метрів зелених насаджень. В місті немає старовинних архітектурних пам’яток, проте наймальовничіший на Буковині дендропарк, австрійська забудова кінця ХІХ – початку ХХ століття, релігійні споруди різних конфесій та адміністративні будівлі спонукають відвідувачів міста залишитися тут хоча б на день.
Terra inkognita Буковинських Карпат

Terra inkognita Буковинських Карпат

Перевал Джоголь – Верхній Яловець – Нижній Яловець – озеро Гірське Око


Сюди майже ніхто не їздить. Інформацію про цей найвіддаленіший куточок Буковинських Карпат ви не знайдете в путівниках. Важко знайти її і в Інтернеті.