Добромиль. Замок Гербуртів


Про містечко Добромиль, що на Старосамбірщині, буде якось іншим разом, а зараз приділю увагу замку Гербуртів, руїни якого розташовані на Сліпій горі в кількох кілометрах від Добромиля.

Перші відомості про замок датуюються 1450-им роком. Спочатку твердиня була дерев”яною, а збудував її тодішній власник навколишніх земель Микола Гербурт. Проте вже в 1497 році під час нападу замок було спалено татарами.

Більше як за півстоліття, а саме у 1566 році, на цьому ж місці Ян Гербурт зводить новий мурований замок. Споруда прийняла риси вершини гори, тому мала овальну форму. Товщина стін місцями сягала до 4 метрів.

По боках розташовувались дві круглі вежі, від яких збереглись лише основи. А домінантою була масивна в”їздна вежа, у якій було кілька житлово-господарських приміщень.

Оскільки замок завжди мав суто оборонні функції і ніколи не був призначений для постійного проживання, то палаців на його території не було.

Наприкінці 18-го століття тодішні власники дозволили монахам-василіанам розібрати частину замкових мурів для розбудови монастиря, який зводився неподалік на околиці Добромиля. Проте в цей час замок вже ніяких оборонних функцій не виконував.

У 19-му столліті цеглу і каміння з замку по трохи розбирали на будматеріали. З того часу практично без змін споруда дійшла до наших днів.

Ось такі види відкриваються з замкової гори у вікнах між деревами:


Ну і накінець панорама замку зліплена з одинадцяти вертикальних кадрів. Тут можна глянути в більшому розмірі.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
49.567087, 22.782958 Дивитись на мапі Google Maps