Велике Колодно. Костел після реставрації

Про Велике Колодно і його Воздвиженський костел ми вже писали. Давно. Тоді він був у аварійному стані, без даху у бані над дзвіницею. Нині дахи є, храм вже діючий. Його відновлюють завдяки коштам місцнвих греко-католиків та нащадкам мешканців села, які нині живуть у Польщі. Зараз це греко-католицька церква. Щоправда над дзвіницею не відновили бані, але так точно краще ніж було. Роботи тривають. Як храм виглядав не так давно можете подивитись на сайті “Замки та храми України”.

Проект костелу Воздвиження Святого Хреста Господнього був розроблений львівським архітектором Альфредом Броневським у 1927 році. Стиль – необароко. У 1930 році, на місці розібраної римо-католицької каплиці почалося будівництво нового храму. Його майже закінчили до 1932 року. Будували на кошти парафіян та Северини Сапеги – представниці роду попередніх власників села. У 1934 році костел було освячено.

У 1944 році радянська влада зачинила храм і перетворила його на зерносховище. Офіційно греко-католикам костел передали у 2009 році.

Фото Романа Маленкова

Залишки зруйнованого в часи ссср цвинтаря