Рожиськ – невелике село в Підволочиському районі на Тернопільщині, перша письмова згадка про яке датується 1470 роком. Тоді поселення називалось Рожище. До сьогоднішнього дня в Рожиську збереглась мурована церква св. Архистратига Михаїла. Побудовано храм було у 1882 році (за іншими даними у 1888 чи 1901 році).
Територію храму оточує невисокий кам”яний мур, на одному з кутів якого розташовується дзвіниця.
Ще зовсім недавно навколо церкви росли старі дерева, зараз же про них нагадують лише ще неприбрані колоди.
На подвір”ї храму стоїть хрест, який встановили на честь 1000-ліття хрещення Русі-України.
Церква володіє двома досить старими дзвонами. Перший “Григорій” був відлитий в Калуші у 1904 році. На ньому є напис, який говорить: “сей звонъ сооружили года 1904 Стефанъ Загребельний и жена Анастасыя яко оферу для сына бл(аженной) п(амяти) Григорія усопшего 20 мая 1903”. Другий дзвін називається “Олександр”. Він був відлитий у 1938 році на честь 950-ліття хрещення Русі-України.
Неподалік від церкви зберігся старий гробівець, який має вигляд каплички. У ньому було поховано Казимира і Анну Розвадовських, які були місцевими поміщиками. Казимир Розвадовський був відомим полковником, другом Тадуеша Костюшка. Напис польською мовою на мавзолеї говорить, що вони обоє добре прислужились Вітчизні. На фронтоні гробівця вибито дату його побудови – 1863 рік.