Подорож Закарпаттям. Частина 1. Воловець – Свалява – Поляна – Лисичово – Довге – Липча – Іза – Липовець – Хуст

Пропоную один з маршрутів автоподорожі Закарпаттям, тривалість якої може змінюватись в залежності від кількості днів зупинки в якомусь конкретному пункті маршруту.

Частина 1. Воловець-Свалява-Поляна-Лисичово-Довге-Липча-Іза-Липовець-Хуст

Стартуємо з районного центру Воловець. Неподалік від цього містечка знаходиться Верецький перевал, через який кілька угорських племен, очолюваних вождями Алмошем та Арпадом, у 896 році по долині річки Латориці перейшли до Тисо-Дунайської низовини.
Сам Воловець нічим видатним не відрізняється, але чудові панорами міста й навколишніх гір можна побачити з Верхніх Воріт.

Закарпаття

Закарпаття

Поряд знаходяться відомі гірськолижні курорти Жденієво, Пилипець, Подобовець. У Пилипці можна побачити водоспад Шипот та дерев’яну церкву.

Водоспад Шипіт Пилипець

Ще дерев’яні церкви є у селах Гукливий, Подобовець, Нижній Студений, Ізки та ін.
В протилежному напрямку від Воловця, в 7км від села Тур’я Поляна знаходиться дуже гарний водоспад Воєводин.

Закарпаття

Закарпаття


В навколишніх селах Пасіка, Неліпино, Поляна, Плоске, Оленьово можна прямо з джерел скуштувати мінеральну воду.
Далі їдемо улоговинами Середніх Карпат. Долиною річки Дусинка потрапляємо до Боржавської улоговини. В селі Кушниця можна відвідати невеличкий гірський монастир,а в селі Лисичово – музей-кузню «Гамора» з великими водяними молотами:

кузня

кузня

До речі, саме в Іршавському районі, поблизу гори Кук знаходиться геометричний центр Закарпаття.
Потім, повз село Бронька, їдемо до містечка Довге, де ще можна побачити палац Довгаїв, збудований у15ст (перебудований у 18ст). Зараз тут діє тубдиспансер 🙁

Палац Довгаїв

Палац Довгаїв

Переїжджаючи через крутий перевал повз село Липецька Поляна, потрапляємо до Липчі, де знаходиться один з найбільших жіночих монастирів області. Неподалік знаходиться оленяча ферма. Тут добувають пантокрин із рогів благородних оленів.

олені

Село Іза – столиця лозоплетіння. Чого тут тільки не виробляють з вербової лози!

село Іза

А поблизу невеличкого села Липовець знаходиться озеро, утворене в кратері давнього вулкана. Ще кілька десятиліть тому вода в озері була теплою цілий рік. Обережно! Дорога до озера дуже погана!

Озеро

Якщо звернути в бік села Кереші, можна потрапити у «Долину нарцисів». Тут у кінці квітня та на початку травня на сотнях гектарів розцвітають гірські нарциси.

А наша наступна зупинка – місто Хуст, колишня столиця Закарпаття з залишками старовинного замку 12ст. на крутій замковій горі:

Хустський замок

Закарпаття

У центрі міста височіє велична реформаторська церква 14 ст, з башти якої відкривається чудова панорама Хуста.

Костьол у Хусті

Хуст

Частина друга…

АВТОР [info]tasha_kr5

48.181975, 23.295616 Дивитись на мапі Google Maps