Канарські острови. Таємничий Пунта дель Ідальго Punta del Hidalgo

В Пунта дель Ідальго Punta del Hidalgo ми приїхали серед ночі. Ми попередньо забронювали тут місце у приватному кемпінгу, але все виявилося зачиненим – територія кемпінгу оточена високою мурованою огорожею, запитати ні в кого, до іншого кемпінгу 50 км по серпантину, десь у гори, а надворі глуха ніч. Що робити? А поїхали на берег океану, може там і поставимо намет. І там ми побачили його – Око Саурона, Темну Вежу – це диво можна назвати як завгодно – маяк Пунта дель Ідальго. Один із найбільш таємничих маяків у світі.

На березі, над ревучим океаном, стояло немало автівок – і легкових, і кемперів. От і ми стали поряд. Намет розкладати не стали, вирішили заночувати прямо в авто – наш Фіат Кубо Фемілі дозволяв більш-менш комфортно заночувати двом людям. Залишили щілинку у вікні, й заснули під неймовірний шум прибою, у м’якому світлі таємничого маяка. Від нас до нього було метрів 800.

В ранкових сутінках маяк виглядав не менш таємничим. Ми прогулялись до нього, скупалися у природних ваннах, попід берегом, зготували на пальнику сніданок – і весь цей час похмурий маяк блимав на нас своїм страшним оком. Це реально величне видовище.

Футуристичний маяк Пунта дель Ідальго (за назвою мису, як і село) було зведено протягом 1992-1994 рр. Він має унікальну кутову конструкцію, яка складається з окремих різновисоких стовпців, і нагадує базальтові стовпи. Висота маяка 50 метрів, його світло поширюється на 16 морських миль. Кожні сім секунд він надсилає два спалахи світла.

Село Пунта дель Ідальго Punta del Hidalgo, розташоване майже на самісінькому північно-східному краєчку Тенеріфе. Типове, як для Канар, поселення – пальми, бананові плантації, вузенькі вулиці, по кам’яних терасах і океан. Райське село, яким колись володіли королі гуанчів, а після винищення останніх іспанцями, якимись хитрощами отримав ідальго на прізвище Побре. Пунта з іспанської перекладається як вістря, кінчик. От і став народ називати північний кінець острова Тенеріфе – Вістря Ідальго – Punta del Hidalgo.

Крім маяка, в Пунта де Ідальго є старовинна церква святого Матвія. У 1612 році, в околицях села рибалки знайшли ікону із зображенням святого Матвія – може із якого розбитого корабля море винесло, а може пірати викинули. Через рік в селі з’явився невеликий палацик, як кажуть іспанці – ермітаж, де і розмістили знайдений образ. А у 1876 році ермітаж перебудували й перетворили на церкву святого Матвія. Її ми і бачимо у центрі села.

Поряд із селом є декілька пляжів, є готелі і кемпінги, але, ми вже знаємо, що більшість туристів приїжджають сюди за іншим – за футуристичним маяком Пунта дель Ідальго. В сезон сюди запускають лише туристичні автобуси, звичайним приватним автівкам під’їзд до маяка, і навіть на узбережну смугу, якою можна дістатись до маяка, заборонено. Принаймні, так було у 2019 році.

Текст та фото Романа Маленкова

 

28.572437, -16.323702 Дивитись на мапі Google Maps