Кіпр. Замок Колоссі.

Замок Колоссі розташований в однойменному селі за 10 км на захід від Лімасола. Він зовсім невеликий – фактично це одна башта-донжон, оточена прямокутником (30 на 40 м) відносно невисокої стіни. Висота башти 22 метри, товщина стін перевищує 2 метри. Поряд із замком розташовані залишки римського акведуку та візантійська церква святого Євстахія.

Замок збудували у першій половині 13 століття королі Кіпру – Лузіньяни. У 1292 році він був переданий рицарям ордену госпітальєрів, і став їхнім центром. У 1306 році власниками замку стали тамплієри, але сиділи вони тут недовго – у 1312 році орден було розформовано, і замок повернувся до госпітальєрів.

Орден госпітальєрів вирішив зайнятись сільським господарством та садівництвом і на це отримав великі землі від кіпрських монархів. Основними галузями, якими зайнялися рицарі, вирощування цукрової тростини із подальшим виробництвом цукру (залишки цукрового заводу ще й досі стоять біля замку) та виноградарство із виробництвом вина. І вино те стало легендарним. Його назвали Командарією Commandaria, адже виробляв його сам командор (керівник, Commander) ордену. Це було десертне вино, яке виготовлялося із підв’яленого білого винограду сорту ксіністері, із додаванням червоного винограду сорту Мавро. Вино вважалося, та і нині вважається, одним із кращих у світі десертних вин. Його і нині виробляє кіпрський винзавод КЕО.

Замок у нинішньому вигляді дійшов до нас від 1454 року – таким його залишив командор госпітальєрів Луї де Маньяк. Нині тут музей.

Текст та фото Романа Маленкова.

Залишки цукрового заводу.

34.666314, 32.934632 Дивитись на мапі Google Maps