Найближчим до Путни, й, як на мене, найцікавішим об’єктом комплексу розписних церков Молдови є монастир у Сучевіці. Уявіть собі справжній замок, з високими мурами, із наріжними баштами, з потужними контрфорсами, із надбрамною вежею, серед мальовничих гір, які формують глибоку долину, розрізану річкою Сучевіца. Оце і буде монастир. А за мурами стоїть неймовірна церква, вся розписана і ззовні, і всередині.
Згідно із легендою, колись, в цю місцину прийшла стара жінка, яка хотіла спокутувати гріхи. З собою вона присунула величезну підводу каменю, запряжену буйволом. З цього каменю мало початись будівництво монастиря. Але то легенда, насправді ж монастир у селі Сучевіца, на місці старезної дерев’яної церкви, заснував у 1581 році дядько Петра Могили, митрополит Георгій Могила. У 1582 році воєвода Петру аль Чіопул, дав офіційний дозвіл. Почалося будівництво потужних мурів та башт, які мали захищати обитель від татар, та інших грабіжників, яких у ті часи вистачало. Закінчили будівництво вже у 17 столітті. Товщина стін 3 м, висота – 6 м, загальні розміри (довжина-ширина) – 100 на 104 м.
Протягом 1583-1586 рр. було зведено Воскресенську церкву, яку шедеврально розписали і всередині і ззовні. Храм є головною окрасою монастиря. В ньому неймовірно поєднано візантійський, готичний стилі, із стилем молдавських дерев’яних церков. Тут, як і у Воронці, домінуючим кольором є синій. Сюжети розписів промальовані наскільки глибоко, що вони видаються надрукованими в книзі. Відвести очей не можна – хочеться розглядати годинами.
Якщо піднятись на сусідній пагорб, відразу за монастирем – можна зробити казкові світлини, адже звідти, з висоти, видно монастир зовсім по іншому – башти, мури, церкву, прибудовані зсередини монастирські будівлі – усе це відкривається зовсім по іншому, як і навколишні гори. Здалеку видно, що комплекс монастиря значно більший, ніж виглядає знизу – господарські будівлі, сувенірні ятки, базарчик – розташовані за парком, за дорогою, біля річки.
За межами монастирських стін розташований цвинтар, на якому стоїть дзвіниця та ще одна церква, зведена у молдавському стилі.
Загалом, більшість туристів вважають монастир-замок у Сучевіці найгарнішим, серед усього комплексу розписних церков та монастирів Румунії. Можливо, це і дійсно так.
Вхід до монастиря коштує 5 лір, фотографування на території – 10 лір, у церкві фотографувати заборонено.
Слід зазначити, що до монастиря можна дістатися виключно подолавши декілька гірських серпантинів – водії, готуйтесь, поворотів забагато.
Текст та фото Романа Маленкова