Напевне, багато було вже написане про це фантастичне місто над Серетом. Але, вважаючи, що Чортків – це чи не найулюблиніше моє місто в України, дозволю собі розповісти про свою коротеньку подорож до нього.
Незважаючи на те, що у мене було всього півтори години на його огляд, мені усе одно вдалося побачити всю його красу.
Місто на півдні Тернопільської області, який незаслужено обійдено увагою українських і іноземних туристів. Адже в цьому невеликому містечку стільки всього цікавого, що мандрівник, їздивши Західною Україною, і не заїхавши сюди, може вважати свою подорож незавершеною.
Цікава вже сама дорога з Кам’янця в Чортков. При в’їзді в Тернопільську область починає різко змінюватися сільська архітектура. Будиночки стають більш доглянутими, з різьбленими вікнами і дверима. Обов’язковий атрибут кожного двору – критий колодязь у вигляді круглого скляного різноколірного будиночка.
Чортков розташовується в живописній долині річки Серет і оточений невисокими горами, покритими лісами.
Одна з визначних пам’яток міста – замок Гольських, побудований в 17 столітті.
Від замку зараз залишилися кріпосні стіни, а в середині його знаходиться автотранспортне підприємство.
Трохи вище за замок знаходиться Вигнанськая гора, забравшись на яку, можна спостерігати незабутню панораму міста.
Проте не замком більше всього славиться Чортков. У місті розташовується найкрасивіший в Україні неоготічний домініканський костьол Св. Станіслава, в довершеності якому поступаються навіть львівські костьоли.
Побудований приблизно в один час із замком, але був перебудований на початку 20 століття. Розміри споруди теж вражають.
Ще один атрибут Чорткова – годинна башта, побудована в 1905-1908 роках. Це колишня міська ратуша – унікальне творіння західноукраїнської архітектури.
Проте в місті є і Нова ратуша – будівля міської ради
Крім замку, костьолу і башти Чортков знаменитий безліччю неповторних церков. Особливий інтерес представляють шедеври дерев’яної архітектури – церква Вознесіння Господня (1717 р.)
і церква Успіння Пресвятої Богородиці (1583 р.)
Цікаві також відносно нові споруди – церква Покрови (1905 р.)
і нещодавно побудований Кафедральний собор Верховних Апостолів Павла і Петра, виконаний у формі українського герба – трізуба.
Капличка Чудотворної Матері Божої з Люрду:
Пам’ятник Святому Яну:
Чудова споруда – Нова синагога (1905 р.)
У місті є ще і стара синагога, і декілька цікавих церков, які, на жаль, не вдалося подивитися зважаючи на відсутність часу.
Залізничний вокзал:
Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров) andy_babubudu
Читайте ще про Чортків: