Бучач, ч.4: костел Успіння Божої Матері

Будівля костелу Успіння Матері Божої у Бучачі не відрізняється надзвичайною пишністю. Його розкіш, створена геніальним Пінзелем – всередині. Перший парафіяльний костел на місці сучасного постав ще у 1397 року стараннями Михаїла Бучацького. Протягом 1761 – 1763 років коштом графа Миколи Потоцького у підніжжя Замкової гори споруджено лаконічний Успенський костел. На жаль, історія не донесла нам ім’я архітектора храму. 

Хрещатий у плані храм було збудовано з цегли і потіньковано. Стриманість фасаду доповнюють подвійні пілястри корінфського з обох боків. Над дверним порталом – фундаторський надпис Потоцького, а ще вище – напівциркульне вікно. На аттику храму – традиційні для бароко вазони. Такі ж самі вази прикрашають і вхідну браму на костельне подвір’я. У тимпані фронтону – скульптура Сікстинської Мадонни роботи Рафаеля Санті. Це – копія, а оригінал зберігається у Дрездені.
Бучач

Портал храму та фундаторський надпис:

Головна цінність храму – поліхромний вівтар роботи знаменитого скульптора Йогана Георга Пінзеля. У вівтарі домінує бірюзовий колір, який гарно гармонує з білими пінзелівськими скульптурами святих.

Другий вівтар:

Амвон:

Головним та бічні вівтарі було пошкоджено з приходом совітів, які розмістили в храмі магазин-склад, а у крипті костелу – котельню, попередньо здійснивши наругу над рештками Потоцьких. Повернули храм віруючим у 1991 році, після чого римо-католицька громада відновила інтер’єр пам’ятки.

Орган:


 

Текст Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)  [info]andy_babubudu Фото Андрія Бондаренка та Романа Маленкова

[info]ternopillya

Читайте також:

Бучач, ч.1: замок і панорами

Бучач, ч.2: ратуша

Бучач, ч.3: Василіанський монастир

49.061523, 25.393458 Дивитись на мапі Google Maps