Село Медведівка розташоване за 35 кілометрів від Чигирина. Центр сільської ради. Кількість населення – понад 1300 осіб.
Успенська церква
Раніше це було містечко, яке у XVI столітті заснував Корсунський староста Ян Данилович. І називалось воно Данилоград. Але через деякий час поселення почало називатись Медведівкою, адже в околицях добувалось багато дикого меду.
У середині XVIIІ століття поряд із Медведівкою на півострові в заплаві Тясмину заснували Миколаївський чоловічий монастир. Усі споруди монастиря були дерев’яними. Серед них займав особливе місце Миколаївський собор. Це був найвищий дерев’яний храм України. Він був дев’ятизрубним і мав п’ять ярусних бань. Зруйнували монастир у 1934 році.
Колишній будинок священника. Зараз в ньому історичний музей
Уродженцем Медведівки був керівник гайдамацького повстання 1768 року Максим Залізняк. У 1995 році мешканці села поставили пам’ятник видатному земляку.
У ХІХ столітті Медведівка була містечком й належала київському цивільному губернатору Івану Фундуклею. Чиновник збудував у селі великого млина, цегельню, розширив броварню. А у 1860 році він заклав Успенську церкву. Ця будівля нині є головною архітектурною пам’яткою села. Її архітектурний стиль не зовсім визначений. Вона має риси російської єпархіальної архітектури та зачатки модернової цегляної кладки. Навпроти церкви розташована будівля краєзнавчого музею. Колись це був будинок священика.
Також в селі варто звернути увагу на земську школу кінця ХІХ початку ХХ століття.
Текст та фото Романа Маленкова
Колишня земська школа