Залізнячка

Село Залізнячка розташоване північніше районного центра – Катеринополя. Підпорядковане Єрківській селищній раді. Кількість населення – 855 осіб.

Дмитрівська церква

Дмитрівська церква

Село розташоване поряд із Ватутінсько-Катеринопільською промисловою агломерацією. Воно виникло, як присілок сусіднього Стебного. У 1773 році тут збудували дерев’яну Дмитрівську церкву. Храм стоїть і нині, але вже офіційно (згідно із Державним реєстром нерухомих пам’яток) не у Залізнячці, а у Єрках. Крім того він вже не дерев’яний, а закутий у бетон.

Дмитрівська церква вважалась унікальною пам’яткою дерев’яної архітектури Правобережжя. Хрестоподібна у плані, вона була складена із тесаних дубових брусів, що з’єднувались у «риб’ячий хвіст» без залишку. У 60-ті роки минулого століття Залізнячку на деякий час офіційно приєднали до Єрок. І, можливо, саме тоді Дмитрівську церкву офіційно дислокували у Єрках. Але згодом Залізнячка знову стала окремим селом, а ось церква так і залишилась у Єрках. У 90-ті роки церкву було «реставровано» – її обклали цементною шубою, частково розібравши дерев’яний каркас. Місцевий батюшка видно так піклувався про збереженість церкви, що вирішив її «законсервувати».

Текст та фото Романа Маленкова

Дмитрівська церква

Дмитрівська церква

48.994861, 30.971094 Дивитись на мапі Google Maps