Конельські Хутори

Конельські Хутори розташовані за 25 км від Жашкова (на південний захід). Мають сільску раду. Кількість населення – 570 осіб.

Церква Димитрія Солунського

Церква Димитрія Солунського

Конельські Хутори розташовані за 25 км від Жашкова (на південний захід). Має сільску раду. Кількість населення – 570 осіб.

Церква Димитрія Солунського

Церква Димитрія Солунського

Село Конельські Хутори було засноване у XVIII столітті вихідцями із сусіднього села Конела. У 1833 році тут була збудована дерев’яна церква Димитрія Солунського. В будівництві храму взяв активну участь місцевий поміщик Гнат Боровський. Ця церква стоїть і зараз. Щоб її знайти, потрібно відразу після в’їзду у село повернути ліворуч на гору. Орієнтир – цвинтар.

Церква Димитрія Солунського Церква Димитрія Солунського

Церква Димитрія Солунського дуже цікава. Вузесенька і висока, ніби невагома, вона хоч і має хрестоподібну в плані форму, але хрест цей виходить якийсь неправильний. Вірогідно відразу після побудови вона більше нагадувала цвинтарну каплицю, тому й не мала власної парафії. Парафіяни Хуторів були приписані до церкви сусіднього села Циберманівка (зараз називається Степівка).

Місцеві мешканці розповідають, що під час ремонту знайшли у церкві напис “1815”. Що він означає – невідомо. Є документальні підтвердження, що церкву збудували все-таки у 1833 – тому напис ще будуть досліджувати.

Фото і текст Романа Маленкова

Церква Димитрія Солунського

49.034267, 30.046749 Дивитись на мапі Google Maps