Мизинівка

Село Мизинівка розташоване за 10 кілометрів на захід від Звенигородки. Має сільську раду. Кількість населення – 350 осіб.

Церква Святого Юрія

Церква Святого Юрія

Це село розкинулося у дуже мальовничій розчленованій глибокій долині річки Неморож. До села котиться звивиста бруківка. У центрі Мизинівки стоїть дерев’яна церква, збудована у 1908-1909 роках. У ХІХ столітті в селі стояла інша церква, але парафіяни звернулися до церковної влади за дозволом збудувати значно більший храм. Й отримали такий дозвіл. Новозбудована церква була освячена як Свято-Георгіївська. Вона мала гарні висотні пропорції та декоративне оздоблення, була досить компактною і гарно вписувалась у ландшафт. Але радянські чиновники так не вважали. Спочатку церкву закрили, потім скинули хрести і дзвони. Приміщення храму перетворили на комору.

Церква Святого Юрія Церква Святого Юрія

Під час Корсунь-Шевченківської битви німці використовували дзвіницю церкви, як опорно-спостережний пункт. З радянських літаків на церкву скинули п’ять бомб, але жодна не влучила. У повоєнні часи у мизинівському храмі знову тримали збіжжя. Він поступово руйнувався. 1984 року науково-реставраційним інститутом «Укрпроектреставрація» було проведено обстеження церкви, виготовили креслення та фотографії з метою збереження її як пам’ятки архітектури. Але реставраційні роботи стартували лише через двадцять років, коли почалася тотальна руйнація храму.

Нині церква перебуває у гарному стані. Вона знову перетворилася на архітектурну окрасу краю та монументальну пам’ятку дерев’яної архітектури початку ХХ століття.

Текст та фото Романа Маленкова

Бруківка

Мизинівська бруківка

пагорби

пагорби

Мизинівські краєвиди

49.119276, 30.844597 Дивитись на мапі Google Maps