Количівка

Село Количівка розташоване трохи південніше Чернігова на автотрасі Е-95. Підпорядковується Іванівській сільській раді. Кількість населення – близько 1400 осіб.

Количевка

Количевка

Количевка

Існує цікава версія походження назви села. Через Количівку проходив один з головних шляхів на Чернігів. Цим шляхом часто користувались чумаки, які везли сіль на північ. Поселяни часто вимінювали сіль на продукти, найчастіше це були калачі. Відповідно поселення спеціалізувалось на випічці цих хлібо-булочних виробів, от його і назвали Калачівка. А з часом назва трансформувалась у Количівку.

В селі збереглася дерев’яна церква, освячена на честь Різдва Богородиці. Збудували храм у 1788 році. У 1885 році церква зазнала деяких перебудов. Нині вона однобанна. Має прибудовану дзвіницю. В церкві зберігся трьох’ярусний іконостас, деякі ікони якого датуються XVIII ст. У середині дзвіниці збереглися написи (графітті).

Церква у Количівці  досить автентична, колоритна, не повторює єпархіальних архітектурних шаблонів, офіційно вважається пам’яткою архітектури, але чомусь маловідома (мабуть тому що перебуває у тіні пам’яток Чернігова).

Текст та фото Романа Маленкова

51.414518, 31.301714 Дивитись на мапі Google Maps