Один з найбільших вузів в області, в якому навчається 10 тисяч студентів. 11 факультетів – агрономічний, економічний, біолого-технологічний, екологічний, ветеренарної медицини, юридичний, лінгвістики, заочної освіти, довузівської підготовки,інститут євроінтеграції, підвищення каліфікації), 6 технікумів (Білоцерківський, Козелецький, Компаніївський, Золотоніський, Олександріївський, Бобринецький).
Головний корпус центральний вхідВнутрішній дворик
Найкращим в Україні вважається факультет ветеринарної медицини, який випускає сильних кваліфікованих фахівців.
Спочатку університет був Білоцерківською гімназією. Владислав Ксаверійович Браницький побудував садибу з одноповерховою кам’яницею. В 1843 році було споруджено приміщення для гімназії. За цей проект архітектор Вольдман отримав золоту табакерку від імператора. На той час гімназія була найбільшою в Україні. Свій статус вона успадкувала від Вінницької гімназії, яку перевели в Білу Церкву в 1847 році. У 1890 році на базі Білоцерківської гімназії було створено дві гімназії – чоловічу та жіночу, які функціювали до 1917 року.
З приходом радянської влади гімназія вже діяла – спочатку, як технікум, потім, як інститут із трьома факультетами: рільництва, колективізації та механізації сільського господарства. Потім знову стає технікумом тільки ветеринарним, а із технікума – інститутом ветеринарії.
В 1934 році формується Білоцерківський сільськогосподарський інститут на базі Київського агроінженерного інституту цукрової промисловості та Білоцерківського зооветеринарного інституту.
Старе фото гімназіїБіля головного корпусу стоїть пам’ятник загиблим викладачам та студентам, які активно брали участь в військових діях в роки ВВВ.
Одне з господарських приміщеньВ 1995 році Білоцерківському сільськогосподарському інституту надано статус університету, а в 2007 році статус національного. В внутрішньому дворі головного корпусу університету діє музей історії сільськогосподарського машинобудування в Україні.
Експонати музею
На головному корпусі також встановлено чимало пам’ятних дошок, які сповіщають про видатних людей, які тут навчались та працювали,та тісно повязані з цим навчальним закладом.
П.Г. Лебединцев – професор Білоцерківської гімназії у 1851-1860 роках, видатний археолог, історик, краєзнавець, редактор “Київських епархіальных ведомостей” протоієрей Софієвського собору.
М.К. Чалий – директор Білоцерківської гімназії у 1863-1869 роках, письменник, перший біограф Т.Г.Шевченка.
П.Л. Погребняк – видатний державний діяч, випускник університету.
А.М.Люлька – випускник профтехшколи Білоцерківського сільгосптехнікуму, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державних премій, академік, конструктор перших турбореактивних двигунів.
Євген Слабченко – випускник Білоцерківської гімназії 1917 року. Організатор першого скаутського куреня у м.Біла Церква. Учасник Повстання Окремого корпусу січових стрільців. Відомий український та французький кіноактор і кінорежисер. Лауреат кінопремії “Оскар”
М.А. Гаркуша – випускник агрономічного факультету Білоцерківського сільскогосподарського інституту 1940 року. Директор навчально-дослідного господарства інституту в 1946-1950 роках. Депутат ВР УРСР у 1953-1963 роках. Перший міністр меліорації і водного господарства УРСР у 1965-1985 роках. Заслужений меліоратор УРСР
Людовік Варинський – видатний діяч польського революційного руху, засновник першої польської робітничої революційної партії “Пролетаріат”. Навчався в Білоцерківській гімназії в 60-х роках ХІХ століття.
К.Г. Стеценко – відомий український композитор. Працював у Білоцерківській гімназії в 1908 -1909 роках вчителем музики і співів.
І.М. Сошенко – відомий український художник і педагог, друг Т.Г. Шевченка. Працював у Білоцерківській гімназії в 60-х роках ХІХ століття.
М.С. Урицький – активний участник Великої Жовтневої соціалістичної революції, соратник Леніна. Навчався у Білоцерківській гімназії в 1892-1893 роках.
В.П.Линник – випускник Білоцерківської гімназії 1909 року. Викладач фізики Білоцерківського сільськогосподарського технікуму 1920-1923 рр. Герой соціалістичної праці. Двічі лауреат державної премії СРСР. Фізик, оптик, астроном, академік АН СРСР. Нагороджений п’ятьма орденами Леніна. Двома орденами Трудового Червоного Прапора. Орденом Червоної зірки та багатьма медалями.
Текст та фото Маленкова Ростислава ( Деяку інформацію взято з університетського сайту)