Перший раз я бачив музей-аптеку у Львові ще за совєтів. Але тоді вона мені не здалася цікавою. Чи то не було, що дивитися, чи просто тоді нам її не показали.
У будь-якому разі під час наступних відвідин Львова не дуже хотілось туди йти.
Аж оце поїхав у товаристві з працівниками галузі охорони здоров’я. Тут хоч-не-хоч, а музей відвідати прийшлося. Та я і не шкодую.
За кімнатою, де зараз знаходиться сучасний заклад фармації, розташовані зали музею. У цих приміщеннях аптека існує уже майже три століття. Хоча от у 1966 році більшу їх частину вирішили перетворити на музей і так і зробили.
Окрім того, що частково зберігся інтер’єр з розписами, у музеї можна побачити різне приладдя, яке раніше використовувалося для виготовлення ліків.
От наприклад така «м’ясорубка» для виготовлення таблеток.
Джерело: Вітанко зі Львова |
Або ось ще прес.
Джерело: Вітанко зі Львова |
Та більшість лік все ж відпускалася раніше у вигляді порошків. Як от розділити порошок на рівні дози? Виявляється, це дуже просто. Треба тільки застосувати от такий рубелеподібний інструмент.
Джерело: Вітанко зі Львова |
Продавалися в аптеці й готові ліки, про що свідчать пакування всіляких препаратів з різних країн світу. Своєрідним знаком якості у ті часи була маргаритка – стокротка, яку ми бачимо на пляшечці з якоюсь бовтанкою зі щавлю “Mutabor”. До речі, слід вимовляти «мутАбор» (лат. перемінюсь), а не як у радянському мультику «мутабОр».
Джерело: Вітанко зі Львова |
На полиці поряд із цим зіллям лежать таблетки від відомої контори «Байєр». І що цікаво – це саме аспірин, який було синтезоване винахідниками фірми з відходів лако-фарбової промисловості компанії у середині ХІХ ст. Однак довго ще прийшлося битися цьому препаратові з героїном, який теж є розробкою «Байєра» і який рекламувався, зокрема, як надзвичайно дієвий засіб проти астми і чахотки. Щоправда з деякими цікавими побічними ефектами.
Джерело: Вітанко зі Львова |
Ну от. Світлин зроблено мало, бо забув вдома спалах. То ж решту побачите самі, коли зазирнете до музею.
АВТОР macsolas