Донецька область

Донецька область утворена 17 липня 1932 року. Це крупний промисловий регіон, розташований у степовій зоні південно-східної частини України. На південному заході та заході вона межує з Дніпропетровською та Запорізькою, на північному заході – з Харківською, на північному сході – з Луганською областями України, на сході – з Ростовською областю Російської Федерації, а з півдня омивається Азовським морем. Протяжність області з півночі на південь – 240 км, з сходу на захід на – 170 км. Площа – 26,5 тис. кв. км, або 4,4% території України. Донецька область є найбільшою з областей України за чисельністю населення. На 1.01.2001р. чисельність населення області склала 4,953 млн. мешканців (10% населення України). В містах мешкає 4,5 млн. чол. (90,9%), в сільській місцевості – 453 тис. чол. (9,1%).
Адміністративний центр: Донецьк. В області 18 адміністративних районів
Донеччина відома комплексом споруд історико-архітектурного заповідника в Слов’яногорську, культурно-архітектурними спорудами в Артемівську, музеєм видатного художника А. І. Куїнджі в Маріуполі, Кам’яними могилами – степовим заповідником біля міста Володарське.
Також в Донецькій області знаходиться Святогірськ – поєднання ландшафтів та збудованого у XVII-XIX ст. Святогірського печерного монастиря, який розташований на берегах річки Сіверський Донець у місцевості, яка носить назву Святі Гори. Унікальними є печери монастиря. Святогірськ є одним з кращих кліматичних курортів України.
Кам`яні могили – музей під відкритим небом, розташований на висоті 150-200 м над рівнем моря. Альпи в мініатюрі, вік яких – півтора мільярда років, де зустрічаються рідкісні рослини.
В регіоні є цілющі родовища. Бальнеологічне значення мають Слов’янські солоні озера і джерела мінеральних вод. Національну цінність становлять заповідні зони – Хомутівський степ і Святогір’я, Азовське морське узбережжя. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта у м. Соледарі, де створено спелеологічний санаторій.

ajax spinner
Меловые скалы Белокузьминовки, часть 2

Меловые скалы Белокузьминовки, часть 2

В этот раз поехать в Белокузьминовку нас собралось 10 человек. Я очень хотел поснимать скалы при полной луне.
Прелесне. Невідома садиба Бантиша.

Прелесне. Невідома садиба Бантиша.

Невідома Слобожанщина....

Національний природний парк “Святі гори”

Розташування: Донецька область, Слов'янський та Краснолиманський райони
Площа: 40448,0 га
Підпорядкування: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
Поштова адреса: 84130, Донецька обл., Слов'янський р-н, с. Богородичне, Теплинське лісництво, вул. 60-річчя Жовтня, 1.
Телефон: (06262) 5-54-57; Факс: (06262) 5-56-56
E-mail: svgor@onlineplus.dn.ua
Український степовий природний заповідник

Український степовий природний заповідник

Розташування: Донецька область, Новоазовський, Володарський, Слов'янський та Краснолиманський райони; Запорізька область, Куйбишевський район; Сумська область, Лебединський район
Площа: 2768,4 га
Підпорядкування: Національна академія наук України
Поштова адреса:
"Хомутовський степ"
87620, Донецька обл., Новоазовський р-н, с. Хомутове
Тел./факс: (06279) 29-7-25
"Кам'яні могили"
87022, Донецька обл., Володарський р-н, с. Назарівка
"Крейдова флора"

Пам’ятки архітектури національного значення. Донецька область

Впорядковано Олегом Годиною за матеріалами: Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. В 4-х томах. - Киев: Будивэльнык, 1983-1986. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1761. Про занесення пам'яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України   Пам’ятки містобудування і архітектури –13 Пам’ятки історії – 2 Пам’ятки монументального мистецтва – 1 Пам’ятки археології – 11
Катеринівка. Катерининські горби.

Катеринівка. Катерининські горби.

Недалеко від заповідника  Кам’яні могили,  на околиці села Катеринівка Володарського району Донецької області,  розташовується пам’ят
Назарівка. Заповідник “Кам’яні могили”

Назарівка. Заповідник “Кам’яні могили”

«Кам'яні могили»- можливо один із найзагадковіших і наймістичніших туристичних об'єктів на території України.
Урочище Каменные могилы

Урочище Каменные могилы

Удивителен для меня наш Донецкий край!

Донецкие лавочки

Представляю вашему вниманию фотогалерею "Осенние лавочки". Снято в последние дни золотой осени в славном городе Донецке, в его, можно сказать, сердце и самом замечательном имхо месте - Парке Кованых Фигур

Ещё немножечко Донецка

Ещё немножечко Донецка Квартал красных жёлто-белых фонарей Над Донецком тучи ходят хмуро
А знаете ли Вы, кто такие стратонавты, которым недалеко от входа в парк поставлен вот этот памятник?

Донецк. Новогодне-запоздавшее

Как я уже писал, в самом конце прошлого года занесло меня в город-миллиона-роз (если кому интересно, кстати, следующий визит назначен на понедельник).
Вот несколько картинок предновогоднего Донецка. Всё из того же, любимого моего Парка Кованых Фигур: