Сокальський район

ajax spinner
Сокаль, Жвирка. Згорілий монастир (в’язниця для вбивць)

Сокаль, Жвирка. Згорілий монастир (в’язниця для вбивць)

Про неймовірний монастир у Жвирці, колишньому передмісті Сокаля, яке є нині окремим селищем, на наших сторінках вже розповідав Андрій Бондаренко. За совєтів у монастирі розмістили в’язницю, в якій вже в часи незалежності, утримували вбивць, які отримали довічне ув’язнення. У 2012 році у в’язниці трапилася пожежа, під час якої усі перекриття й дахи згоріли. Жоден вбивця […]
Белз. Краса без дороги

Белз. Краса без дороги

Про цікавезне місто Белз на наших сторінках вже писав Андрій Бондаренко. Аж у п’яти частинах. Белз, ч.1: історія давнього міста Белз, ч. 2: Замочок Белз, ч. 3: Монастирі домініканців і домініканок Белз, ч. 4: Середмістя Белз, ч. 5: Передмістя За кількістю крутих пам’яток місто Белз, в якому мешкає трохи більше двох тисяч осіб, один із […]
Угринів. Руїни костьолу

Угринів. Руїни костьолу

Угринів - село у Львівській області на кордоні з Польщею, де розміщений пункт пропуску Угринів-Долгобичув.
Великі Мости

Великі Мости

Невелике містечко Великі Мости (менше 6 тис. мешканців) між Жовквою і Червоноградом.
Белз, ч. 5: Передмістя

Белз, ч. 5: Передмістя

В маленькому містечку все недалеко. Ось і до міської околиці, де знаходиться давній цвинтар - всього 10 хвилин ходьби від центру. Головна атракція (якщо так можна назвати) кладовища - дерев'яна церква Параскеви П'ятниці, яка належить до пам'яток національного значення і походить з XVII століття. Є припущення, що храм був збудований у селі Прусинів і перенесений на цвинтар в Белзі у XVIII столітті. Існує думка, що теперішній храм - вже третій на цьому місці.
Белз, ч. 4: Середмістя

Белз, ч. 4: Середмістя


Однією з найдавніших збережених пам'яток Белза є так звана Аріанська башта, що знаходиться на схід від Ринкового майдану. Прийнято вважати датою її будівництва 1606 рік. Походження башти і досі викликає суперечки. Деякі вважають її каплицею (одна з її назв - каплиця Снопковських), деякі - замковою баштою. Відомо лише, що у другій половині XVIII століття в башті знаходилося міське книгосховище.
Белз, ч. 3: Монастирі домініканців і домініканок

Белз, ч. 3: Монастирі домініканців і домініканок

Як я вже писав, у Белзі - тьма пам'яток. Крім найдавнішої частини - Замочку, історичних цікавинок багато і в середмісті, і на околицях містечка. Буду розповідати частинами, адже  їх насправді так багато, що для описання треба б було видавати цілу книжку. Почнемо з середмістя, яке компактно розташовано навколо колишнього Ринку.
Белз, ч. 2: Замочок

Белз, ч. 2: Замочок

В цій частині ми прогуляємося найстарішою частиною Белза - Замочком. Передмістя "Замочок" знаходиться на південний схід від середмістя. Від центру - максимум 10 хвилин пішої ходьби. Саме тут, на півострові, якій утворює злиття річок Солокії та Речиці, почалася історія давнього княжого міста Белз. Городище мало чотирьохкутну форму, оточене валами і глибокими ровами. По його кутах були розташовані чотири дерев'яні башти.
Белз, ч.1: історія давнього міста

Белз, ч.1: історія давнього міста

Маленьке містечко Белз на Сокальщині сьогодні є одним з найменших міст в Україні і нараховує всього 2,4 тис. мешканців. А колись все було не так. Белз був одним з найзначущих міст Руси, столицею Белзького князівства, а пізніше і столицею однойменного воєводства у складі Польської корони. Славетна історія міста залишила нам величезну спадщину: показник кількості різноманітних пам'яток на душу населення тут, напевне, найвищий в Україні.
Сокаль. Частина 2. Жвирка

Сокаль. Частина 2. Жвирка

Селище Жвирка, що є присілком Сокаля, відносно молоде. Воно виникло у 1885 році разом з будівництвом залізниці "Сокаль - Рава-Руська": залізнична станція "Сокаль" знаходиться саме у Жвирці. Тим не менш, головна визначна пам'ятка Сокаля-Жвирки - колишній монастир отців-бернардинів, набагато старший за поселення. Для того, щоб побачити мрію кожного туриста, з центру Сокаля вирушаємо на протилежний, лівий беріг Західного Бугу.
Сокаль. Частина 1. Огляд міста

Сокаль. Частина 1. Огляд міста

Сокаль - найпівнічніше місто Львівщині. Територіально - майже Волинь.