Варяж. Костел св.Марка (1688-1693 рр.)


Варяж – колись містечко, а зараз село в Сокальському районі Львівської області, яке розташоване практично на кордоні з Польщею. Власне, до кордону звідти близько кілометру, а перед селом є прикордонний пункт, на якому перевіряють документи, тому без паспорту потрапити у Варяж практично неможливо. А їхати туди є за чим, бо величний бароковий костел св.Марка вартує того, хоч і перебуває вкрай занедбаному стані.
Перші відомості про Варяж сягають 1419 року, а у 1538 році містечко отримує Магдебурзьке право. За радянських часів, а саме з 1951 року, коли ці землі були обміняні з Польщею на околиці Ущиків-Дольних, село носило назву Новоукраїнка.
Зараз і не скажеш, що тут колись було місто. Чи не єдиним свідком цього може бути костел св.Марка, який було збудовано у 1688-1693 роках архітектором Войцехом Лєнартовичем. Розміри храму справді вражають, а ще більше вражають інтер”єрні розписи, які невідомо завдяки якому чуду можна ще побачити, проте кожен наступний день може стати для них останнім, адже без даху їм зовсім недовго залишилось жити.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
50.517138, 24.092563 Дивитись на мапі Google Maps